Локомотив (Пловдив) - Спартак (Варна) 1:1

28-04-2023, 20:08

Локомотив (Пловдив) приема Спартак (Варна) в мач от 28-ия кръг в efbet Лига. Срещата на стадион "Локомотив" стартира в 20:00 часа.

Гол на Баланюк, при резултат на 0:0, обаче бе отменен след дълго преглеждане на ВАР и отсъдена засада.

"Смърфовете" пък отбелязаха две попадения през втората част дело на Карагерен, който вече е част от ФК ЦСКА 1948.

Старши треньорът Александър Тунчев няма да може да разчита на Джовани Трупе, който е наказан, което автоматично означава, че Йосип Томашевич ще се завърне като титуляр на левия бек. Две от зимните попълнения на пловдивчани - Хорхе Сегура и Алфа Конате, продължават да нямат картотека и няма да бъдат на разположение на старши треньора Александър Томаш.

Нападателят Ерик Согра пък ще поведе "черно-бялата" атака днес.

В лагера на гостите Жоао Марио продължава да лекува травма и е аут за днешната среща, но Румен Руменов се завръща в тима. Треньорът Димитър Димитров обаче извади от състава вратарят Кристиан Фигейредо.В първия двубой "смърфовете" се наложиха с 2:0 във Варна.