Локомотив (Пловдив) и Арда не се победиха в дебюта на Александър Томаш

15-04-2022, 19:23

Локомотив (Пловдив) и Арда завършиха наравно 0:0 на старта на плейофите в efbet Лига.

Срещата на стадион "Локомотив" бе много оспорвана, като и двата отбора пропуснаха хубави възможности да отбележат. В крайна сметка новият треньор на "черно-белите" Александър Томаш дебютира с равенство у дома.

Така Локомотив (Пловдив) заема първото място в своята група, чийто победител ще участва в Лигата на конференциите. Пловдивчани са с 35 точки, с 3 повече от втория Берое. Арда е на трета позиция с 30.

Двубоят започна добре за гостите, които още в 5-ата минута разпечатаха вратата на Илко Пиргов. Голът на Тонислав Йорданов обаче бе отменен след консултация на главния съдия Димо Димов с ВАР.

Десет минути по-късно Тонислав Йорданов се опита да прехвърли Илко Пиргов от сериозна дистанция, но неуспешно.

В 25-ата минута се стигна до сложна ситуация. Илко Пиргов повали на земята Ел Тетах на границата на наказателното поле. Съдията Димо Димов му посочи директен черввен картон. След консултаци с ВАР обаче реферът промени решението си и стражът остана в игра.

В 30-ата минута Светослав Ковачев бе изведен по прекрасен начин зад защитата на домакините, след което стреля по земя. Топката обаче мина покрай дясната греда на Пиргов. Така първото полувреме завърши без отбелязани голове.

В началото на втората част Преслав Боруков нахлу опасно в пеналтерията и стигна до дългата топка, която бе пусната към него. Футболистът стреля от малък ъгъл, но кълбото не намери рамките на вратата.

В 51-ата минута гостите отговориха чрез Лъчезар Котев, който получи топката на линията на пеналтерията и стреля технично по диагонала към далечния ъгъл, но Пиргов спаси.

В 75-ата минута бърза атака на домакините завърши с центриране към наказателното поле. Там Боруков нанесе атрактивен ножичен удар, но прати топакта над напречната греда.