Локомотив (София) - Локомотив (Пловдив) 1:0 (Развой на срещата)

01-08-2021, 19:11

Железничарското дерби между столичния и пловдивски Локомотив се завръща след 6.5 години прекъсване. Двата отбора излизат един срещу друг тази вечер от 20:15 часа на стадиона на Царско село на Околовръстното.

Съоръжението в "Надежда" не получи лиценз, поради което Локомотив не може да домакинства там.

ВИЖТЕ ТУК КОЙ Е ФАВОРИТЪТ В МАЧА!

Наставникът на домакините Иван Колев няма проблеми с контузени и наказани играчи. Той ще може да разчита на всичко най-добро в срещата.

В същото време треньорът на "смърфовете" Александър Тунчев ще може да използва последното ново попълнение Венсан Марсел. До последно той ще умува дали да заложи на французина от първата минута или да пусне Конър Руан. Очаква се шанс да получи и новият вратар Лукас Редер. В четвъртък Локо играе с Копенхаген и няма да е изненада, ако бъдат съхранени още играчи.

Двата тима са изиграли 103 мача помежду си в елита на България, като балансът е в полза на столичани - 43 срещу 33 победи и 27 равенства.