Лудогорец II обърна Струмска слава за втора победа в контролите

21-01-2021, 19:19

Лудогорец II обърна с 2:1 Струмска слава (Радомир) във втората си контрола от зимната си подготовка. Срещата се игра на стадиона в Рилци.

Струмска слава откри в 13-та минута чрез Симеон Вешев. В 20-та минута разградчани можеха да изравнят. Петър Караангелов засече с глава центриране на Цветослав Петров, но вратарят на съперника успя да спаси. Двата отбора се оттеглиха за почивка при този резултат.

През втората част момчетата на Тодор Живондов осъществиха пълния обрат в мача. Само три минути след подновяването на играта Петър Георгиев се пребори за топкана и изравни. "Орлите" наложиха сериозно превъзходство и пропуснаха няколко добри ситуации за гол. Логичното се случи в 81-та минута, когато Хюсеин Кельовлуев се разписа за крайното 2:1.

Първото полувреме бе по-слабо за нашия отбор. През второто се представихме далеч по-добре. Резултатите в контролите не са най-важното, но все пак винаги е по-добре да победиш", коментира след последния съдийски сигнал Тодор Живондов.

Лудогорец  II игра в състав: Владимир Русанов, Кристиан Райчев, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Бранимир Костадинов, Петър Караангелов, Велислав Минков, Цветослав Петров, Георги Чукалов, Владислав Найденов, Илкер Будинов  (Пламен Пепеляшев, Методий Стефанов, Хюсеин Кельовлуев, Александър Ганчев, Мартин Русков, Валентин Цветанов, Петър Георгиев )