Лудогорец и ЧФР Клуж не се победиха в контрола

19-06-2021, 19:58

Лудогорец завърши наравно 1:1 срещу ЧФР Клуж във втората си контрола по време на подготвителния лагер в Австрия. Преди няколко дни "орлите" надвиха с 2:0 аматьорския германски Хаймщетен.

Днес Клаудиу Кешеру откри резултата в 36-ата минута, а в началото на второто полувреме Билял Омрани изравни.

Срещата започна с удар с глава на Георги Терзиев след центриране от корнер. В 30-ата минута гредата спаси "орлите". Майк Кестор засече с глава центриране от корнер на Чиприян Дяк, но топката срещна страничния стълб.

Шест минути след това Лудогорец поведе. Разградчани получиха право да изпълнят пряк свободен удар, а с перфектно изпълнение Кешеру не остави шансове на Балградян.

В 40-ата минута румънският вратар се справи с опасен изстрел на Каули.

В началото на второто полувреме Лудогорец можеше да удвои. Икоко сви към Доминик Янков, който отправи удар, но топката срещна напречната греда.

В 54-ата минута Клуж изравни. Разписа се Билял Омрани от близка дистанция.

След час игра прехвърлящ удар на Каули мина над вратата.

Последва добра възможност за Димитър Митков. Младият централен нападател овладя успешно с гръб към вратата, обърна се и шутира, но ударът му бе блокиран от съперников играч.