Моралес: Вдигаме главата, една битка свърши, но не и войната

25-02-2023, 17:29

Старши треньорът на Ботев (Враца) Даниел Моралес сподели мнението си за поражението с 1:2 от Спартак (Варна) като гост. Той заяви, че целта пред отбора му е да повтаря силни маочве като днешния.

"Имаме много лош старт. Бяхме се подготвили за това. Знаехме, че Спартак се нуждаят от точки, знаехме, че ще се хвърлят в първите 15-20 минути. След 25-ата минута на първото полувреме нашият отбор започна да контролира нещата.

На полувремето коригирахме нещата. През втората част те влязоха в наказателното поле веднъж и вкараха гол. Създадохме много положения, но вкарахме само едно. Трябва да работим, защото има много мачове", започна Моралес.

"При футболистите винаги има напрежение, когато играеш в началото на мача. Доволен съм от характера на отбора. Те искат да обърнат нещата. След 25-ата минута постоянно търсехме гола. Липсват още неща.

Отношението, което имат, ни дава шанс да работим още. Те ни създадоха главоболия в средата на терена. Отзад стана липсва на комуникация. През второто полувреме станаха нещата. Не се притеснявам да играем един на един в защита. Вдигаме главата, една битка свърши, но не свърши войната".

"Целта на отбора е да си повтори такива силни мачове. Мен ме интересува играта. С нея ще сме по-близо до победата. Когато играеш добре, ти дава самочувствие", заяви Моралес.