Мъри Стоилов е 3:3:3 в Левски

24-11-2021, 14:37

Николай Михайлов записа четвърта суха мрежа от началото на сезона срещу Ботев (Враца), но Левски не успя да отбележи попадение също в 4-ти двубой в шампионата, пише "Тема спорт". Това бе второто нулево равенство през кампанията, след като предишното бе в осмия кръг при домакинството на ФК ЦСКА 1948.

Капитанът на столичани успя да улови втора дузпа през сезона, след като преди това го бе сторил при победата с 2:1 на стадион "Васил Левски" над Локомотив (София). Това бе петата дузпа, отсъдена срещу сините от началото на сезона. Парадоксалното е, че Борислав Цонев направи втория си пропуск от бялата точка, като преди това го бе сторил отново срещу Ботев (Враца).

До момента в полза на Левски са отсъдени четири 11-метрови наказателни удара, а два от тях бяха превърнати в попадения. Радослав Цонев бе точен при загубата с 1:3 от Ботев Пловдив в Коматево, а брат му Борислав направи това при домакинското поражение с 2:4 от Лудогорец.

След завръщането си като треньор на Левски Станимир Стоилов води отбора в 9 двубоя в първенството. Наставникът на "сините" има пълен паритет в статистиката си, след като има три победи (Локо Сф 2:1, Пирин 3:0 и Славия 1:0), три равенства (Локо Пд 2:2, ЦСКА 1948 0:0 и Ботев Bp 0:0) и три загуби (ЦСКА 1:2, Лудогорец 2:4 и Черно море 0:1).

Билал Бари продължава да бъде маратонецът за Левски от началото на сезона. Мароканецът е бил на терена във всичките 15 двубоя и престоя на терена 1339 минути. Нападателят успя да реализира и три попадения, които гарнира и с една асистенция.

Десният краен защитник Патрик-Габриел Галчев изигра първия си двубой като титуляр под ръководството на Станимир Стоилов. До момента Мъри залагаше твърдо на опитния Драган Михайлович на десния фланг, но контузията му позволи на 20-годишния футболист да запише първия си старт при новия треньор. Преди това хасковлията даде само 15 минути на младока при победата над Славия с 1:0 в предишния кръг.