НА "ВАСИЛ ЛЕВСКИ": ЦСКА 1948 почти отказа Черно море от Топ 6

НА

16-04-2021, 21:15

ЦСКА 1948 удържа 0:0 срещу Черно море на ст. "Васил Левски" в мач от 24-ия кръг на efbet лига и почти отказа "моряците" от мераците им за Топ 6. Тимът на Росен Кирилов има четири точки аванс два кръга преди края на редовния сезон.

Още в шестата минута Черно море създаде напрежение в наказателното поле на домакините. Варненци получиха право да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Ударът на Файсел Касми обаче не беше точен. В 19-ата Пабло Гарсия стреля от далечно разстояние с левия крак, но Наумов улови топката.

Най-чистото положение за ЦСКА 1948 дойде в 40-ата минута. Васил Шопов получи топката на левия фланг и центрира за Серкан Юсеин, чийто изстрел с глава обаче излезе в аут.

Четири след това Черно море имаше добър шанс да реализира. Файсел Касми пусна чудесен пас към Леандро Андраре, който овладя много топката на границата на наказателното поле и стреля моментално, но Даниел Наумов спаси.

След почивката се наложи треньорът на ЦСКА 1948 Росен Кирилов да прави принудителна смяна. Венци Василев получи контузия и на негово място в 58-ата минута се появи Димитър Пиргов.

В 66-ата минута гостите бяха близо до попадение. Пабло Гарсия премина през двама играчи на домакините и шутира с левия крак, но топката се отби от напречната греда на Даниел Наумов.

Васил Панайотов се пробва да изненада вратаря на домакините в 72-ата минута, когато засече от въздуха центриране от корнер, но изстрелът му беше много неточен. Четири след това ЦСКА 1948 отговори с удар на Лазар Марин от малък ъгъл. Владко Дробаров обаче застана на пътя на топката.