НА ЖИВО В NOVSPORT: Локомотив - Ботев 4:0, срам на "Лаута" за гостите, останаха с човек по-малко

НА ЖИВО В NOVSPORT: Локомотив - Ботев 4:0, срам на

28-11-2020, 18:46

Локомотив (Пловдив) и Ботев (Пловдив) излизат един срещу друг в градското дерби от 14-ия кръг на efbet Лига.

На "Лаута" ще се води битка за много важни три точки.

Домакините се целят към победата, която ще ги изстреля на първото място в класирането преди Лудогорец да изиграе своя мач от програмата.

Ботев пък се стабилизира в последните три кръга и събра пет точки, които измъкнаха "канарчетата" от опасната зона и успех днес ще ги прати на осмото място.

Срещата в Пловдив стартира в 18:00 часа и можете да я гледате на живо чрез линковете отдолу, а Novsport.com ще проследи всичко най-интересно чрез чат-описание.

- ЛИНК;

- ЛИНК;

- ЛИНК;

- ЛИНК;

- ЛИНК;

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛОКОМОТИВ: 71. Мартин Луков, 61. Диниш Алмейда, 25. Лукас Масоеро, 20. Милош Петрович, 34. Петър Витанов, 10. Парвиз Умарбаев, 7. Момчил Цветанов, 9. Бирсент Карагарен, 16. Лукас Салинас, 14. Димитър Илиев (к), 19. Георги Минчев;

РЕЗЕРВИ: 1. Илко Пиргов, 4. Кристиан Гомис, 44. Николай Николаев, 50. Филип Михалевич, 11. Кенан Муслимович, 15. Кристиан Илич, 13. Валентино Пулиезе;

Треньор: Александър Тунчев;

БОТЕВ: 1. Янко Георгиев, 26. Мите Цикарски, 2. Джонатан Перейра , 25. Станислав Работов, 28. Филип Филипов, 6. Маркиньос Педросо, 88. Славчо Шоколаров, 13. Мишел Еспиноса, 23. Димитър Тонев, 8. Тодор Неделев (к), 9. Атанас Илиев;

РЕЗЕРВИ: 33. Георги Аргилашки, 79. Атанас Чернев, 20. Димитър Пройчев, 77. Стефан Попов, 11. Кристиан Добрев, 17. Салиф Сисе, 27. Иван Василев;

Червен картон за Джонатан (44) от Ботев

57 - Двойна смяна в Локомотив. Петрович и Салинас излизат, вместо тях Гомис и Илич.

54 - Жълт картон за Мите Цикарски, който спря с цената на нарушение откъсващия се Георги Минчев. Свободен удар за Локомотив, но топката минава над вратата.

50 - Кошмарът за Ботев продължава! Капитанът Тодор Неделев получи травма и е заменен принудително от Кристиан Добрев.

48 - Опит за атака отляво на Локомотив, но Момчил Цветанов не можа да стигне до топката и тя излезе в тъч.

46 – Начало на второто полувреме! Няма промени в двата състава.

45+2 Край на първото полвуреме! Локомотив вкара 4 гола до почивката и след нея с човек по-малко ще опита да постави рекорд за най-изразителен успех в дербито на Пловдив срещу Ботев.

45+1 - Шоколаров стреля от далеч, но много слабо и Луков улови без проблем.

45 - Пропуск на Локомотив! Маркиньос успя да блокира удар на Цветанов от удобна позиция.

44 - Червен картон за Джонатан, който спря Умарбаев с препречване и получава втори жълт, така че Ботев остава с човек по-малко!

41 - Жълт картон за Маркиньос Педросо от Ботев.

40 - Отличен шанс и за Локомотив! Митко Илиев се измъкна от опита за изкуствена засада, но в наказателното поле реши да подава, вместо да стреля, така че домакините печелят само корнер.

38 – ПРОПУСК НА БОТЕВ! Тодор Неделев опита нещо средно между прострелно центриране и удар по диагонала, с което затрудни Мартин Луков, но Атанас Илиев пропусна да се разпише с глава след добавка, пращайки топката право в ръцете на вратаря от близка дистанция!

30 - Жълт картон за Джонатан.

28 – ГООООЛ – 4:0 ЗА ЛОКОМОТИВ! Георги Минчев продължи кошмара на гостите с много красиво изпълнение, след като показа техника, за да преодолее Работов, а после със силен изстрел вкара четвъртото попадение за домакините. Рекордът им за най-изразителен успех в дербито датира от 1979 година и е с резултат 4:0, какъвто сега те постигнаха за по-малко от половин час!

25 - ГООЛ, ЛОКОМОТИВ ВЕЧЕ ВОДИ С 3:0! Капитанът Димитър Илиев реализира дузпата и оформи класиката още в 25-ата минута.

23 - Дузпа за Локомотив Пловдив! Георги Минчев отне топката от Филип Филипов, който го фаулира в пеналта!

21 – Жълт картон за капитана на домакините Димитър Илиев, който задържа Еспиноса, за да спре контраатака на Ботев.

20 – Карагарен проби добре в пеналта и опита изстрел, който бе блокиран.

17 - Нов свободен удар за Локомотив, на 10-ина метра пред наказателното поле на Ботев, този път обаче опитът за заучено изпълнение не се получи и домакините печелят само тъч.

15 - Първа добра атака на Ботев - Илиев намери Маркиньос, но той стреля в аут!

12 - Жълт картон за Мишел Еспиноса от Ботев.

9- ГОООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ! Диниш Алмейда засече майсторски с глава центриране на Умарбаев от статично положение и удвоява аванса на домакините. Два удара и две попадения за домакините!

6 - Нарушение на Маркиньос Педросо в атака спира нападение на Ботев.

2 – ГООЛ - 1:0 ЗА ЛОКОМОТИВ! Момчил Цветанов реализира още в 66-ата секунда, което е изравнен рекорд в дербито на Пловдив за най-бърз гол с попадението на Иван Кънчев, разписал се за Локомотив също във втората минута през 1965 година.

1 - Начало на мача!

0 - Минута мълчание преди пловдивското дерби №112 в памет на починалите Димитър Ларгов и Диего Марадона.