НА ЖИВО: Царско село срещу Лудогорец 1:1 (ВИДЕО)

20-03-2021, 18:26

Царско село посреща шампиона Лудогорец в двубой от 22-ия кръг на efbet Лига. Мачът ще стартира в 17:30 часа.

Лудогорец можеше рано да поведе в резултата. Само пет минути след началото на срещата Елвис Ману бе изведен очи в очи с Джони Пласид и стреля, но в тялото на вратаря. Малко след това удар на Доминик Янков беше пресечен от защитник на Царско село.

Домакините пропуснаха отлична възможност в 28-ата минута. Шут на Димитър Костадинов от границата на наказателното поле срещна крак съперников бранител и попадна в Емануил Манев, чийто удар обаче мина встрани от вратата на Кахлина. Три то-късно Дилан Мартенс получи добра топка в наказателното поле и стреля, но неточно.

Малко по-късно Клаудиу Кешеру опита да прехврърли Джони Пласид, но топката мина над вратата. В 42-ата минута Реян Даскалов не успя да продолее Кристиан Кахлина, който изби в корнер.

Лудогорец вкара гол в самия край на първото полувреме. Христо Попадийн сргшени, което позволи на Десподов и Ману да се озоват сами срещу вратаря на домакините. Българският национал подаде на съотборника си, който вкара във вратата, но страничния съдия вдигна флага за  засада. На повторенията обаче се видя, че такава няма.

Шест минути след почивката Царско село организира опасна атака, Мартенс опита удар, обаче беше блокиран от Са. В 55-ата блестяща изява на Пласид спаси домакините. Кешеру  шутира от десетина метра с левия крак, но вратарят извади топката с крак.

Малко по-късно Андерсон намери Карим Роси в наказателното поле. Швейцарецът отправи удар, който Кахлина спаси. Топката отиде в Костадинов, който обаче бе в положение на засада. В 63-ата минута Кешеру сгреши, след като не подаде на намиращия фронтално срещу вратата Ману и топката му беше отнета.

Домакините отговориха в 65-ата, когато само отличната намеса не позволи на Роси да открие резултата. Поредното голово положение в мача дойде в 69-ата минута. Тогава Текпетей изведе Каули отдясно, бразилецът върна към Сантана, който от много добра позиция отправи крайно неточен шут.

Гостите поведоха в резултата в 77-ата минута. Текпетей получи топката в наказателното поле и веднага потърси Пиерос Сотириу, който опъна мрежата на Пласид.

Радостта на Лудогорец обаче трая кратко. Царско село изравни в 79-ата минута. Дилан Мартенс центрира и Мартин Кавдански с глава прати топката във вратата.

ЦАРСКО СЕЛО - ЛУДОГОРЕЦ 1:1

0:1 Сотириу (77)

1:1 Кавдански (79)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 6. Антонио Георгиев, 9. Стефан Христов, 14. Христо Попадийн, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Уесли Мартенс, 98. Ален Стеванович

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 7. Алекс Сантана, 10. Елвис Ману, 11. Кирил Десподов, 12. Анисе, 24. Оливие Вердон, 28. Клаудиу Кешеру, 32. Жосуе Са, 64. Доминик Янков