НА КОМАТЕВО: Вдъхновен Ботев (Пд) надви ЦСКА 1948 в шоу с пет гола (ВИДЕО)

13-03-2021, 16:11

Ботев (Пловдив) победи с 3:2 ЦСКА 1948 в мач от 21-ия кръг на efbet Лига. "Канарчетата" показаха много по-добра игра и залсужено взеха трите точки от домакинството си на "Коматево".

Атанас Илиев отново беше основата за успеха на плводивчани с нови два гола, а Конате добави още един. За гостите попаденията бяха дело на Галин Иванов и Бастунов.

Гостите стартираха агресивно двубоя и "червените" пресираха дълбоко "жълто-черните". В 3-ата минута Ивайло Чочев опита да изведе Димитър Митков в наказателното поле, но Георги Аргилащки внимаваше и улови.

В 17-ата минута Ботев откри резултата. Конате направи великолепен индивидуален пробви отляво. Защитникът навлезе към центъра, след което преодоля последователно Венцислав Василев, Сашо Александров и Лазар Марин, за да реализира хладнокръвно във вратата на Даниел Наумов.

Последваха добри минути за "червените". В 27-ата минута Работов не успя да изчисти в наказателното поле, което даде възможност на Димитър Митков за изстрел. Нападателят стреля атрактивно с ножичен удар, но Аргилашки се намеси перфектно и изби влизащата в горния ляв ъгъл топка. Минута след това Галин Иванов центрира в наказателното поле, където Ивайло Чочев продължи с глава към Георги Русев, който стреля красиво от въздуха, но над вратата.

В 29-ата минута "канарчетата" удвоиха преднината си. Те организираха отлична атака, Димитър Тонев изведе Атанас Илиев в наказателното поле, а нападателят хладнокръвно реализира с левия крак.

"Канарчетата" имаха добър шанс и на старта на втората част. Атанас Илиев стреля от пряк свободен удар, но топката премина над вратата.

В 57-та минута влезлият преди секунди Васил Шопов центрира в наказателното поле, където непокритият Денислав Александров стреля от въздуха, но покрай десния страничен стълб. Гостите пренесоха играта почти изцяло в половината на домакините, но отбраната на "жълто-черните" не допускаше опасности пред Георги Аргилашки.

В 65-ата минута "канарчетата" организираха бърза контраатака. Емануел Току подаде към Атанас Илиев. Нападателят нанесе изстрел от границата на наказателното поле, но ударът бе блокиран и топката излезе в ъглов удар.

Четири минути по-късно "червените" намалиха резултата. Денислав Александров отлично задържа в наказателното поле, след което подаде към Галин Иванов, а крилото с плътен изстрел реализира в долния десен ъгъл.

Точката на спора сложи отново Атанас Илиев в 88-та минута. Току подаде към нападателя, който успя да спре отлично топката и с перфектен изстрел да реализира. В четвъртата минута на продължението Бастунов намали за втори път изоставането на ЦСКА 1948, но голът нямаше как да промени нещо в толкова късен етап.

Така "канарчетата" записаха четвъртата си победа за сезона и събраха 20 точки на десетото място в класирането. ЦСКА 1948 пък е шести с 28 пункта, а вече не познават вкуса от победата от 14-ти февруари.

Ботев Пд - ЦСКА 1948 3:2