НАЙ-ПОСЛЕ! Етър с първа победа за сезона

01-12-2020, 19:28

Етър спечели с 1:0 домакинството си на Царско село от 14-ия кръг в efbet Лига. Мачът трябваше да се проведе вчера, но беше отложен с 24 часа заради натрупалия на стадиона сняг. Днес теренът на "Ивайло" беше идеално почистен, но и скован  от зверския студ. "Виолетовите" заслужено стигнаха до първия си успех от началото на сезона. Голът вкара Преслав Боруков. Домакините пропуснаха още куп положения, а в средата на второто полувреме съдията вдигна по един червен картон на двата отбора. Царско село от своя страна продължи серията си от загуби, като тя набъбна до 4 поредни мача.

Мачът започна с опасност пред вратата на домакините. Стефан Христов беше изведен очи в очи с Христо Иванов, но вратарят съобразително излезе от наказателното и пръв си поле и успя да изчисти топката.

Етър поведе в 11-ата минута с красив гол на Преслав Боруков. Стефан Щерев центрира отдясно и нападателят на "болярите" отправи изстрел с глава, който прехвърли стража на гостите Джони Пласид за 1:0. Това бе гол №5 този сезон за бившия футболист на Шефилд Уензди.

В 21-ата Борис Галчев прати топката в наказателното поле на Етър, където Стефан Христов успя да стреля от воле. Ударът му обаче мина съвсем близо до страничния стълб, но от външната страна. Седем след това Милчо Ангелов изпусна да вкара втори гол за домакините, а няколко минути по-късно отново той опита шут от границата на наказателното поле, но Пласид успя да избие.

В 35-ата Андерсон Кордейро  центрира към Дилан Мартенс в наказателното поле. Изстрелът на нападателя се отби в гредата. Броени минути по-късно Луис Педро успя да се измъкне сам срещу вратаря, но стреля високо над вратата само на няколко метра от голлинията.

Второто полувреме започна с нова възможност за Етър. Удар от въздуха на Милчо Ангелов обаче излезе в аут.

В 64-ата минута Свилен Щерев от домакините получи втория си жълт картон в срещата и бе изгонен от съдията Георги Димитров. След изпълнението на свободния удар, Етър успя да организира бърза контраатака. Преслав Боруков бе изведен сам срещу вратаря, но Божидар Васев го спря непозволено, което бе достатъчно да накара реферът да покаже червен картон и на футболиста на Царско село.

Пет по-късно Етър отново пропусна невероятна възможност да поведе. Боруков подаде наляво към Яни Пехливанов, който стреля по посока вратата на Джони Пласид. Стражът успя да избие, но топката попадна на крака на Боруков, който веднага отправи нов шут. Ударът му премина под плонжа на Пласид и спря на голлинията, от където защитник на Царско село изчисти в корнер.

До края на двубоя ситуациите пред двете врати липсваха, а "виолетовите" успяха да запазят аванса си и стигнаха до първите си три точки за сезона в efbet Лига.

ЕТЪР - ЦАРСКО СЕЛО 1:0

1:0 Преслав Боруков (11)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЕТЪР: 1. Христо Иванов, 83. Алдаир Ферейра, 11. Антон Огнянов, 44. Божидар Кацаров, 24.  Георги Купенов, 10. Свилен Щерев, 7. Милчо Ангелов, 6. Пламен Крачунов, 99. Преслав Боруков, 23. Христофор Хубчев, 20. Яни Пехливанов

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 14. Божидар Васев, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Дилан Уесли, 93. Иван Бандаловски, 98. Стефан Христов