Национал спечели първия детски турнир в памет на легендата Георги Марков

20-06-2021, 16:06

Отборът на Национал спечели първия детски турнир, посветен на легендата на българския футбол Георги Марков.

На финала тимът спечели срещу ЦСКА с 2:0. На трето място се класира отборът на Левски след победа с 4:2 над ДИТ (София). Специални гости бяха Валери Божинов, националният селекционер Ясен Петров, както и семейството на Георги Марков. Събитието се проведе на Националния стадион "Васил Левски" и бе изключително емоционално, като се видяха сълзи в очите на почти всички.

Турнирът продължи 4 дни, като стартира на 17-и юни и завърши днес (20 юни). В него взеха участие юношеските отбори при набор 2008 година на Левски, Локомотив (София), Ботев (Пловдив), Септември (София), ЦСКА, Пирин (Благоевград), Национал (София) и ДИТ (София).

Индивидуалните отличия бяха връчени на победителите от нападателя Валери Божинов, а Ясен Петров раздаде отборните награди. Шампионите от Национал (София) пък бяха наградени от дъщерята на Георги Марков. Семейството на легендарния футболист също вдигна купата след края на финала.

Хората, които помогнаха за осъществяването на този турнир, са все приятели на Георги - Румен Чандъров, Вени Чандъров, Недялко Чандъров, Димитър Ганев, Иво Тонев, Кристиян Добрев, Иван Василев, Вальо Николов, Станимир Стоилов, Леони Тренчев, Саид Ибраимов, Георги Иванов-Гонзо, Недялко и Милен Георгиеви, Стойне Манолов, Петко Димитров, Пламен Манолов, Вальо Чакъров, Иван Куманов, Ирина Гороломова и Коце Гергинов.