Националите до 16 години с втора загуба от Румъния

07-08-2022, 16:53

Юношите на България (до 16 години) на треньора Калоян Георгиев отстъпиха и във втората среща на връстниците си от Румъния. След като в първия мач младите румънски таланти спечелиха с 4:0, днес те отново се поздравиха с победа - този път с 2:0.

Юношата на ФКСБ Михай Тома откри резултата в 3-ата минута след подаване на Петкулеску. В 54-ата минута съотборникът му от ФКСБ Давид Попа удвои. До края на мача Юстин Дойкару и Козмин Стана можеха да вкарат нови попадения в българската врата, но стражът на България Атанас Кехайов спаси майсторски.

Състав на България: Дойчинов (41 - Атанас Кехайов), Кристиян Йорданов (67 - Дограмаджиев), Михаил Полендаков (48 - Валентин Иванов), Георги Попов, Теодор Райков, Живодар Жеков (36 - Атанас Янев), Исмет Хасан (59 - Юлиян Гилов), Максимилиан Симеонов (41 - Михаил Петров, 59 - Валентин Кърчев), Александър Джамов (41 - Аксел Велев), Емил Найденов (59 - Светослав Тодоров), Тарек Жензарли (41 - Виторио Шотев)