Националите до 19 г. вкараха четири на Северна Македония

29-01-2021, 16:27

Националите ни до 19 години разбиха връстниците си от Северна Македония с 4:0 в контрола. По два гола за България вкараха нападателят на Ботев (Пловдив) Георги Трифонов (34, 62) и юношата на Славия - Мартин Сораков (66, 76).

В освата минута Емил Ценов пробва далечен удар, който попадна в ръцете на стража Стефан Митрев. Секунди по-късно Емануил Мирчев стреля над вратата.

В 18-ата минута Никола Илиев беше изведен зад гърба на защитниците на Северна Македония. Футболистът на Интер опита да прехвърли технично стража, но не уцели вратата. В 34-ата добра комбинация между Никола Илиев и Георги Трифонов завърши с гол за България. Илиев центрира в наказателното поле, а Трифонов засече с глава във вратата на Стефан Митрев.

Удар на Смоленски в 40-ата минута беше спасен от вратаря Северна Македония. Секунди по-късно Християн Петров направи сериозен пропуск след удар с глава. Топката премина покрай гредата.

В 62-ата минута националите ни удвоиха аванса си с втори гол на Георги Трифонов. Футболистът на Ботев (Пловдив) засече центриране на Валентин Илиев. Четири след това Мартин Сораков направи резултата класически след хубава комбинация в наказателното поле и безпощаден удар с левия крак в обратния ъгъл. Отново Сораков се разписа в 76-ата минута. Футболистът на Славия излезе очи в очи срещу вратаря на Северна Македония, преодоля го и след това опъна мрежата.

БЪЛГАРИЯ U19 - СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ U19 4:0

1:0 Георги Трифонов (34)

2:0 Георги Трифонов (62)

3:0 Мартин Сораков (66)

4:0 Мартин Сораков (76)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БЪЛГАРИЯ: 12. Светослав Вуцов, 4. Християн Петров, 3. Алекс Луканов, 5. Георги Господинов, 2. Валентин Илиев, 6. Емануил Мирчев, 8. Емил Ценов, 9. Мартин Смоленски, 7. Никола Илиев, 18. Георги Трифонов, 10. Станислав Шопов

СЕВЕРНА МАКЕДОНИЯ: Стефан Митрев, Филип Костовски, Славе Маркоски, Мартин Радулович, Виктор Крстевски, Иван Николов, Зуфер Шаини, Бехар Фета, Октай Ракипи, Арда Куртулан, Фитон Адеми