НОВ КОШМАР ЗА БЕРОЕ: Падна от Арда за трети път! (ВИДЕО)

07-05-2021, 19:30

Арда спечели с 2:0 гостуването си на Берое от втория кръг на плейофите в еfbet лига. Така тимът от Стара Загора вече шест мача няма победа (5 загуби и 1 равен). За последно "зелените" удариха ЦСКА с 1:0 на 21 март. Поражението е и трето поредно от Арда през сезона. Освен това Берое загуби и на теория шансове да се пребори за четвъртото място, където в момента се намира именно днешният му съперник. Тимът на Петър Колев е на дъното на първата шестица.

Тинислав Йорданов се разписа два пъти за успеха на гостите, техен първи от началото на плейофите.

Гостите можеха да поведат още в седмата минута, когато Милен Желев се озова сам срещу Душан Перниш, но бившият играч на Берое прати топката покрай вратата. Три след това Илиян Стефанов се опита да изведе Кийлън Лебон, но пасът му бе прекалено дълъг за французина. В 15-ата Александър Василев центрира в наказателното поле, където Караджов изпревари Камбуров.

В 20-ата минута Иван Коконов опита технично изпълнение, но Теди Мезаг се справи. Две минути след това Румен Руменов центрира към Тонислав Йорданов в наказателното поле, но Душан Перниш улови. В последвалата атака Стефанов стреля, но ударът му бе неточен.

Така се стигна до 40-ата минута, когато Арда поведе в резултата. Деян Лозев центрира, а Тонислав Йорданов с глава насочи топката във вратата на Перниш - 1:0.

След час игра Мартин Камбуров спря на гърди и нанесе изстрел, който обаче се спря от външната страна на мрежата.

В 72-ата минута Тонислав Йорданов се размина с втори гол - отново след центриране отдясно и изстрел с глава. Този обаче топката премина над вратата.

Четири след това Мартин Костадинов беше съборен в наказателното поле на Берое и реферът Георги Кабаков посочи бялата точка. Зад топката застана Тонислав Йорданов, който не даде шанс на Перниш - 2:0 за Арда!

В 87-ата минута Кукула можеше да върне едно попадение, но стреля неточно с глава. С това се изчерпа всичко интересно в двубоя.

БЕРОЕ - АРДА 0:2

0:1 Тонислав Йорданов (40)

0:2 Тонислав Йорданов (78-д.)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЕРОЕ: 12. Душан Перниш, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков, 9. Мартин Камбуров, 10. Гаюс Макоута, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 21. Кийлън Лебон, 25. Георги Ангелов, 73. Иван Минчев, 94. Илиян Стефанов

АРДА: 12. Иван Караджов, 4. Милен Стоев, 8. Милен Желев, 11. Александър Георгиев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Алекс Петков, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев, 98. Тонислав Йорданов