ОБЗОР: Добруджа надви Литекс след голово шоу, Созопол стигна до първа победа за сезона

04-10-2020, 19:26

Добруджа спечели с 4:3 домакинството си на Литекс в един от най-хубавите мачове през сезона във Втора лига. Срещата започна по-добре за тима от Ловеч, който поведе на бърза ръка с 2:0 след точни попадения на Радослав Живков. В началото на второто полувреме обаче Християн Казанов върна един гол. Последва обаче нов изстрел на Живков, който се спря в мрежата и оформи хеттрика за централния нападател на "оранжевите" - 3:1. С два бързи гола на Илиян Капитанов обаче тимът на Светослав Петров изравни, а в 77-ата минута Казаков донесе успеха на "жълто-зелените".

В друг мач от кръга отборът на Созопол победи с 1:0 Янтра в мач от деветия кръг на Втора лига. Единственото попадение отбеляза Ариф Ферадов в средата на първата част. Младият халф се разписа в 27-ата минута. Това бе първа победа за сезона на тима от Черно море, след като до момента имаше само четири равни и три загуби.

Янтра от своя страна вече е в сериозна криза, след като регистрира пета поредно поражение. След като се анулира и успехът на гарбровци над Витоша (Бистрица), който се отказа от участие в шампионата, ситуацията на тима на Стоян Ацаров изглежда доста незавидно. Към момента тимът е все още с шест точки, но след официално решение на БФС трябва да стане с три. Созопол от своя страна към момента вече е със седем, но поради същата причина ще изгуби една точка.