ОБЗОР: Нефтохимик оцеля с гол в продължението

08-05-2021, 21:41

Нефтохимик постигна жизнено важна победа в битката за спасение във Втора лига. Бургазлии спечелиха с 2:1 срещу Септември Симитли в мач от 31-ия кръг. Трите точки за тима на треньора Людмил Киров донесе Петьо Иванов с гол в добавеното време на двубоя.

В края на първото полувреме домакините поведоха чрез Майкъл Георгиев. Тимът от Симитли изравни от дузпа в 81-ата минута с точно изпълнение на Емил Петров.

Така Нефтохимик събра 24 точки и изостава само на една от 14-ия в класирането Локомотив (Горна Оряховица).

В същото време Литекс не се даде на Струмска слава в Ловеч. Мачът между двата състава завърши 1:1. Попаденията паднаха в края на мача. Гостите поведоха в 79-ата минута чрез Александър Аспарухов, а секунди преди края Християн Петров спаси Литекс от загуба с изравнително попадение.

Ловчанлии са на 9-о място с 33 точки, на две пред тима на Струмста слава, който заема 10-а позиция.