ОБЗОР: Септември (Сф) пречупи трудно 10 от Добруджа (РЕПОРТАЖИ)

26-09-2020, 19:08

Изиграха се три от четирите съботни срещи от VIII кръг във Втора лига.

Програмата днес стартира в 16:30 часа с Янтра – Септември (Симитли), който гостите спечелиха с 1:0. Единственият гол в двубоя отбеляза Ивайло Михайлов през първото полувреме.

В 17:00 часа бе дадено началото на още две срещи. Септември (Сф) се доближи до Топ 4 след труден успех с 1:0 над Добруджа. Тимът от Добрич остана с човек по-малко малко преди почивката след червен картон на Дони Дончев, но Септември успя да стигне до попадение едва в 78-ата минута, когато точен бе Марио Илиевски. След успеха столичани се изравниха по точки (16) с четвъртия Пирин (Бл) и са на 3 от първите два тима в класирането Кариана  и Локомотив (Сф).

По същото време Струмска слава срази с 3:1 Спортист (Своге).

Последният мач от днешната програма е от 18:00 часа и противопоставя Витоша (Бистрица) и последния Локо (ГО).

Вчера кръгът започна с победа на Кариана с 3:2  над Локомотив (Сф), с което ерденци се изкачиха на върха в класирането. Хебър направи обрат и спечели с 2:1 срещу Созопол, а Пирин (Бл) записа изразителен успех с 4:0 над гостуващия Нефтохимик.

Утре от 16:30 часа е мачът Литекс – Миньор.