ОБЗОР: Славия с нова загуба в Турция, Локо (Пд) и ЦСКА 1948 с победи (РЕЗУЛТАТИ)

31-01-2021, 18:54

В днешния ден се изиграха общо 14 мача на български отбори по време на зимната им подготовка. В четири от тях участие взеха отбори от efbet Лига.

Славия допусна още една загуба в контролните си срещи на турска земя. "Белите" загубиха от Торпедо Москва с 1:3.  Още в 8-ата минута новото попълнение на столичани Ерол Дост даде преднина на тима на Тарханов, но минута по-късно Андрей Лях изравни резултата.

В 37-ата минута гредата попречи на Радослав Кирилов отново да даде аванс на Славия. В 72-ата минута Максим Шоркин се разписа за Торпедо, а в последните секунди на двубоя Егор Прошкин оформи крайното 3:1.

Следващата контрола на Славия е на 3 февруари  срещу Оренбург.

Локомотив (Пловдив) пък победи с 2:0 Добруджа. Това е шеста победа от шест мача за "смърфовете" през зимната им подготовка.

По-рано през деня и ЦСКА 1948 стигна до успех. "Червените" победиха с 1:0 Македония ГП.

В последната контрола за деня Лудогорец беше победен с 1:2 от Акрон Толиати. Това беше първата им загуба по време на подготовката за пролетния дял на шампионата и също така първо поражение за новия наставник Валдас Дамбраускас.