ОБЗОР: ЦСКА отива в Ихтиман за Купата (РЕЗУЛТАТИ)

30-09-2020, 19:14

Много изненади предложиха мачовете от Купата на България, изиграни днес, като няколко клуба от Трета лига, които се справиха с по-елитни тимове.

Ботев Ихтиман предложи първата изненада, като се наложи над бургаския Нефтохимик с 2:0 и си осигури двубой срещу ЦСКА в следващата фаза на турнира.

Изненадата поднесе и представителят на Югозападната Трета лига – Надежда Доброславци, който победи други представител на Втора лига Миньор Перник с 2:1.

Тежкият период на Миньор (Перник) продължава, като "чуковете", които са в серия от четири поредни мача без успех във Втора лига.

Седмицата на домакините Мариан Китанов матира защитата на Миньор в 43-ата минута, а Виктор Зоров удвои в 77-ата минута. Още при следващата атака Миньор върна едно попадение чрез Калоян Йосифов, но въпреки това отборът не успя да стигне до равенство и продължение.

От своя страна Извор Горски Извор загуби с 4:2 от Септември Симитли.

По същото време Оборище Панагюрище надви Добруджа с 1:0.

Севилиево победи убедително представителя на Втора лига Локомотив (Горна Оряховица) с 6:0, с което си осигуриха продължаване напред в турнира.

По 2 гола вкараха Тихомир Кънев (12 и 20) и Добрин Петров (16 и 51), а по още един добавиха Николай Банов (55) и Галин Стоянов (86). Локомотив от своя страна излезе с юношите си, но това също не предполагаше такава загуба. Севлиево ще посрещне в следващия кръг елитния Славия.

Кариана Ерден продължава с впечатляващото си представяне от началото на сезона и разби с 4:0 домакините от Чавдар Троян.

В битката между тимовете от Трета лига – Созопол и Светкавица завърши с успех за крайморския град с 4:1.

Представителят от Северозападната Трета лига, който се намира на 12-а позиция във временното класиране, се наложи с 2:1, а мачът стигна до продължения. Головете дойдоха в края на срещата, като Георги Илиев вкара първото попадение в 86-ата минута. В заключителните секунди на двубоя Дилчовски (90+3’) изравни за гостите от Радомир, но отново Илиев донесе победата на аутсайдерите в 94-ата минута.

Третодивизионния Дреновец успя да елиминира Струмска слава с 2:1. Двата отбора изиграха равностойна среща с положения и пред двете врати, като отличните изяви на вратаря Радослав Костадинов подпомогнаха за това Дреновец да не допусне повече от едно попадение.

В 86-та минута хубаво центриране отдясно на Кристиан Здравков стигна до главата на Георги Илиев, който успя да насочи топката добре и да я вкара във вратата на радомирци. Все пак гостите стигнаха до попадение след центриране от фаул, след което се получи разбъркване в наказателното поле, но Дилчовски се оказа най-съобразителен и успя да изравни резултата. Така срещата стигна до продължения, но крайната радост отново бе за домакините от Трета лига. 4 минути след началото на първата част от продълженията, Георги Стоянов подаде на Илиев около точката за изпълнение на дузпа и нападателят отбеляза второто си попадение в мача, което се оказа и достатъчно Дреновец да излезе победител. Трябва да се отбележи, че дуото Георги Стоянов - Георги Илиев остави отлични впечатления с комбинациите си и бе над всички на терена.

По този начин Дреновец донесе една от изненадите в турнира и се превърна в 9-ия тим от третото ниво на българския футбол, който достига до 1/16-фаза на турнира. В следващия кръг отборът посреща ЦСКА 1948.

Вчера за следващата фаза на турнира се класираха Спартак Варна, Загорец и Пирин Благоевград. Вече напред за Купата на България е и Черноморец Балчик, който се класира служебно след оттеглянето на Витоша Бистрица.

От 18:30 часа в спор за място на 1/16-финалите за Купата на България излязоха Дунав Русе и Янтра Габрово.