ОГРОМНА ДРАМА НА "ОГОСТА"! Монтана и Арда стигната до 3:3 в дъжда

ОГРОМНА ДРАМА НА

08-08-2020, 19:39

Огромна драма съпъстваше първия  мач на Монтана в efbet Лига. Тимът спечели промоция за елита и вече се равнява по най-добрите. Домакините се направиха 3:3 с Арада на "Огоста" в среща от първия кръг на новото първенство.

Първата опасност се откри пред домакините в петата минута. Светослав Ковачев направи груба грешка, от която се възползва Сергей Георгиев, който отне топката и я заложи на Борислав Балджийски, който обаче стреля силно, но над вратата.

В 16-ата минута Спас Делев получи пас на левия фланг и центрира в наказателното поле към Радослав Василев. Капитанът на гостите стреля с глава, но над вратата. Половин час след началото на мача Тони Тасев прати топката в пеналта, където връхлетя крайният бранител на домакините Владимир Айтов, но ударът му с глава мина над вратата.

Две минути по-късно Емил Мартинов изведе Милен Желев очи в очи със стража на Монтана. Фланговият играч не сбърка - 1:0.

Около 60 секунди по-късно гостите се удвоиха преднината си. Александър Георгиев намери Светослав Ковачев, който с шут от дистанция направи резултата 2:0.

Второто полувреме започна ударно за Монтана. В 47-ата минута домакините върнаха един гол. Всичко започна след изстрел от фаул на Тони Тасев. Топката рикошира в стената и  се превърна в извеждащ пас за Георгиев. Атакуващият играч чукна в страни за Преслав Петров, който падайки се пребори с двама играчи на Арда, за да добута кълбото зад голлинията.

Още в следващата атака новаците в efbet Лига стигнаха до изравнително попадение. Николай Цветков пусна извеждащ пас към Борислав Балджийски който не пропусна да се разпише - 2:2.

Малко след това Монтана вкара още едно попадение, кое обаче беше отменено от рефера Николай Минков заради засада.

В 65-ата минута резервата Иван Коконов засече подаване по земя, но прати топката много далеч от целта. В 82-ата минута отборът на Монтана стигна до пълен обрат. Сергей Георгиев центрира в наказателното поле, където бранител на гостите не успя да изчисти топката, а я продължи назад, където бе Владимир Айтов, който с едно докосване се разписа за 3:2.

В 91-ата минута Спас Делев центрира в наказателното поле, където централният бранител на домакините Преслав Петров с глава си отбеляза автогол - 3:3.

Секунди по-късно Радослав Василев можеше да донесе трите точки за гостите от Кърджали, но не беше достатъчно точен, за да прати топката във вратата на Орлинов за четвърти път. Това бе и последната интересна ситуация в сблъсъка.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АРДА: 36. Васил Симеонов, 4. Милен Стоев, 5. Петко Ганев, 8. Милен Желев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 11. Александър Георгиев, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев, 99. Радослав Василев

МОНТАНА: 1. Марин Орлинов, 2. Валери Христов, 3. Иван Михов, 10. Владимир Айтов, 15. Преслав Петров, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев, 23. Сергей Георгиев, 16. Николай Цветков, 11. Николай Минков