ОГРОМНА ДРАМА НА "ТИЧА": Черно море се скъса да пропуска, Царско село стигна до 3:3 (ВИДЕО)

ОГРОМНА ДРАМА НА

09-05-2021, 20:21

Черно море изпусна спечелен мач срещу Царско село на "Тича". Двубоят от втория кръг на плейофите завърши 3:3, след като гостите успяха да наваксат изоставане от два гола. Тимът на Илиан Илиев пропиля куп положения, а на два пъти и гредите попречиха на топката да влезе в мрежата на Пласид. Все пак домакините водеха с 3:1 до 75-ата минута, след което бяха наказани за високомерието си. Черно море остава на седмото място. Авансът пред следващия ги Царско село е шест точки.

Мачът започна с минута мълчание в памет на легендата на българския футбол Георги Димитров.

Още при първото си опасно положение в мача "моряците" откриха резултата. Васил Панайотов получи топката пред дъгата на наказателното поле и перфектен шут я опете в мрежата на гостите. В 11-ата минута Илиан Илиев можеше да удво аванса на варненци, но ударът му с глава бе спасен от Джони Пласид.

Отговорът на гостите дойде в 17-ата минута, когато Андерсон Кордейро проби по левия фланг и центрира към Димитър Костадинов, който отблизо не пропусна да накаже Георги Георгиев за 1:1.

В 20-ата минута "моряците" отново поведоха в резултата. Илиан Илиев центрира от корнер, където над всички бе Влатко Дробаров. Бранителят се извиси и майсторски насочи коженото кълбо в мрежата на Пласид.

Две минути преди края на първата част домакините направиха перфектна контраатака. Васил Панайотов изпълни бързо фаул. Той намери Андраде, който подаде към Зе Гомеш, а нападателят проби и центрира на втора греда към Илиан Илиев. Талантливият футболист с глава заби трети гол в мрежата на Джони Пласид.

В 57-ата минута Андраде шутира от границата на наказателното поле, но атакуващият футболист нацели страничния стълб.

Десет минути по-късно Царско село изравни. Панайотис Лука бе изведен добре сам срещу Георги Георгиев. Нападателят стреля, но стражът на Черно море изби. Топката попадна на крака на Емануил Манев, който от близко разстояние не сгреши.

В даденото от съдията продължение Родриго Вилела бе изведен на добра позиция срещу Джони Пласид, но не успя да преодолее стража на гостите.

ЧЕРНО МОРЕ - ЦАРСКО СЕЛО 3:3

1:0 Васил Панайотов (7)

1:1 Димитър Костадинов (17)

2:1 Влатко Дробаров (20)

3:1 Илиан Илиев (43)

3:2 Лъчезар Балтанов (75)

3:3 Емануил Манев (84)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЧЕРНО МОРЕ: 22. Георги Георгиев, 2. Цветомир Панов, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 32. Мартин Дичев, 29. Файсел Касми, 71. Васил Панайотов, 10. Илиан Илиев, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 20. Зе Гомеш

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 4. Ивайло Марков, 9. Стефан Христов, 10. Лъчезар Балтанов, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян Даскалов, 20. Димитър Костадинов, 21. Емануил Манев, 22. Луис Педро, 25. Дилан Мартенс, 93. Иван Бандаловски