Пестелив Лудогорец не сгреши срещу Дунав и се върна начело!

29-09-2019, 20:12

Лудогорец спечели с 0:1 гостуването си на Дунав от 11-ия кръг на efbet Лига и се върна на върха в класирането. Шампионите имат 27 точки, с една повече от втория Левски.

Клаудиу Кешеру (23) отбеляза единственото попадение на мача в Русе. Лудогорец игра пестеливо и с мисъл за двубоя срещу Ференцварош от Лига Европа в четвъртък. Това можеше да им струва победата. Домакините показаха зъби след почивката, когато шампионите явно бяха решили, че са си свършили работата. Усилията им обаче се оказаха недостатъчни да спечелят поне точка и така приключи серията на Дунав от четири поредни равенства в първенството. Отборът е на 10-о място с десет точки.