Пирин с първа победа с японец в състава си

03-09-2022, 18:28

Пирин (Благоевград) постигна важна победа с 2:1 срещу Ботев Враца в първия мач от деветия кръг на efbet Лига, като по този начин сложи край на една изключително любопитна негативна серия.

"Орлетата" нямаха успех, когато на терена е бил някой от двамата японци в отбора - Казуки Такахаши и Юки Айзо.

Такахаши дебютира при поражението с 0:3 от Левски в Благоевград през миналия сезон, като последваха загуби още от Царско село, Локомотив София, Ботев Враца, Локомотив Пловдив, Славия, Черно море и Лудогорец, както и равенства срещу ФК ЦСКА 1948, Спартак Варна и Хебър.

Айзо, който е с доста по-периферна роля, игра при загуби срещу Локомотив София, Ботев Враца, Локомотив Пловдив, Левски, Черно море и Лудогорец. Когато е бил на терена, Пирин не е спечелил нито една точка.

В двубоя срещу Ботев Враца Казуки Такахаши се появи в игра в 73-ата минута, заменяйки Красимир Станоев, който пък реализира победното попадение пет минути по-рано.