ПРЕДИ СТАРТА: ЦСКА загря с 3:1 срещу Локо (Сф) (ВИДЕО)

06-02-2021, 15:52

ЦСКА победи Локомотив (София) с 3:1 в последната си контрола преди подновяването на първенство. Точни за "червените" бяха Адалберто Пеняранда (8-дузпа), Тиаго (65) и Жорди Кайседо (85). За "железничарите" се разписа Георги Бабалиев.

Непосредствено преди двубоя бе представен отборът на ЦСКА за новия сезон.  Червените поведоха след осем минути игра. Цветков чукна леко в крака Пеняранда, а реферът прецени, че трябва да отсъди дузпа.  Зад топката застана венецуелецът и с премерен удар преодоля Митрев.

В 11-ата минута Локомотив получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле на ЦСКА. Долапчиев застана зад топката, но не успя да преодолее Евтимов.  Малко след това Диков изведе Долапчиев сам срещу вратаря, но Турицов го застигна и успя да изчисти.

След 20 мин игра Вион изчисти топката в корнер след атака отляво. Цветков завъртя много добре топката от флагчето за ъгловия удар и тя щеше да влезе в горния десен ъгъл на червената врата, но Евтимов внимаваше и изби пред голлинията. Четири минути след това Цветков стреля опасно от пряк свободен удар, но след рикошет топката излезе в корнер.

Добра атака на ЦСКА в 30-ата минута завърши с центриране към Пеняранда. Той от своя страна пусна към нахлулия на скорост Синклер, който изпревари Митрев и стреля от близка дистанция, но в аут.

Седем минути след почивката добър самостоятелен пробив на Пеняранда завърши с шут покрай дясната греда. В 55-ата минута червените пропуснаха да удвоят. Пеняранда изведе резервата Чарлс сам срещу Митрев, но каращият проби при червените нападател не успя да преодолее стража на железничарите.

По-добрата игра на ЦСКА даде резултата в 65-ата минута. Тогава Бисмарк отне топката на тъчлинията, навлезе навътре и пусна към Тиаго. Португалецът с удар в далечния ъгъл удвои.

В 72-ата минута Джорди Кайседо дебютира с червената фланелка, заменяйки Али Соу. Малко след това Бисмарк пропусна отлична възможност да вкара трети гол за своя отбор. Ганаецът отне топката на центъра, преодоля двама защитници, напредна на скорост, справи се и с Митрев, но нанесе много слаб завършващ удар, а това позволи на защитник да изчисти пред голлинията.

В 82-ата минута Бисмарк бе заменен от Вион, тъй като получи травма.

Две минути след това „железничарите“ намалиха. Стефанов успя да съхрани топката до аутлинията след неумела намеса на Турицов и намери Диков в наказателното поле. Нападателят свали за Георги Бабалиев, който от няколко метра вкара за 2:1.

По-малко от 60 секунди след това Жорди Кайседо вкара първия си гол за ЦСКА. Еквадорецът засече с глава центриране на Вион отдясно.

ЦСКА - Локо Сф 3:1

1:0 Пеняранда (8-дузпа)

2:0 Тиаго (65)

2:1 Бабалиев (84)

3:1 Кайседо (85)

ЦСКА: 25. Димитър Евтимов, 11. Петър Занев, 19. Иван Турицов, 28. Пламен Гълъбов, 7. Енрике Рафаел, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригез, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто  Пеняранда, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер

Резерви: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей, 3. Жеферсон Телес, 5. Федерико Варела, 8. Греъм Кери, 10. Георги Йомов, 23. Ахмед Ахмедов, 17. Бисмарк Чарлс, 29. Радослав Живков, 30. Жорди Кайседо

Локомотив Сф: 21. Божидар Митрев, 2. Педро Ферари. 3. Марио Петков, 23. Мартин Василев, 4. Мики Орачев, 89. Матеус Роча, 22. Владимир Семерджиев, 8. Николай Цветков, 45. Григор Долапчиев, 18. Светослав Диков, 14. Валентин Николов

Резерви: 1. Цветомир Витков, 11. Георги Бабалиев, 26. Красимир Милошев, 6. Михаил Иванов, 16. Денис Стефанов, 15. Лука Иванов, 77. Мартин Стоилов, 9. Калоян Стефанов

----------

90  - Край на мача.

85 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Вион проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Кайседо с глава вкара първия си гол за "червените"

84 - ГООЛ ЗА ЛОКО! Стефанов успя да съхрани топката до аутлинията и намери Диков. Нападателят свали за Бабалиев, който от няколко метра се разписа.

75 - Бисмарк отне топката в центъра, справи се с двама защитници и със страхотна крачка се озова сам срещу Митрев. Преодоля вратаря, но не отправи добър завършващ удар и защитник на гостите изби пред голлинията.

72 - Кайседо влиза на мястото на Соу.

65 - ГООЛ ЗА ЦСКА! Бисмарк отне топката до тъчлинията. Ганаецът навледе навътре до границата на наказателното поле и намери Тиаго отдясно. Португалецът с прецизен удар в далечния ъгъл не остави шансове на Митрев.

62 - Юга заменя Енрике.

55 - Пенярадна изведе в наказателното поле резервата Бисмарк. Ганаецът отправи удар, който бе отразен от Митрев.

52 - Жълт картон за Енрике.

51 - Бисмарк заменя Синклер.

46-  Начало на второто полувреме.

45 - Край на първата част.

30 - Топката стигна до Пеняранда отдясно в наказателното поле. Венецуелецът центрира остро по земя. Синклер засече топката, но я прати покрай вратата.

27 - Николай Цветков опита удар от пряк свободен удар. След рикошет топката профуча опасно покрай гредата.

26 - Жълт картон за Занев.

20 - Жълт картон за Семерджиев.

12 - Локомотив получи право да изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле. Зад топката застана Долапчиев, но нападателят не затрудни Евтимов.

8 - ГОЛ ЗА ЦСКА! Пеняранда нахлу в наказателното поле отдясно и бе фаулиран от Цветков. Главният съдия посочи бялата точка, а венецуеленцът вкара за 1:0.