Роналдо прекъсна серия от 225 дни без гол

22-03-2023, 21:13

Фланговият нападател на Левски Роналдо откри резултата при гостуването на Арда. Това бе втори негов гол в първенството през сезона. Предишното бе отбелязано 225 дни по-рано - на 7 август миналата година на "Герена" при 1:0 над Пирин. Тогава бразилецът се разписа в 70-ата минута. А до попадението му в мрежата на кърджалийци изминаха точно 1776 минути - 29 часа и 36 минути, в които не бе вкарвал. В 20 поредни срещи в Първа лига, в които бе на терена, Роналдо така и не намираше път към противниковата врата.

Треньорът на Левски Станимир Стоилов записа мач №250 в елита като наставник. Победата бе под номер 157 за него, равенствата са 53, а пораженията - 40, при голова разлика 499-163. Той е водил сините в 165 двубоя, Литекс в 32 и Ботев Пд в 53.

Ивелин Попов стана четвъртият играч на сините, вкарал дузпа в елита този сезон. Останалите са Филип Кръстев - при 5:0 над Спартак Вн, Марин Петков - при 4:0 над Хебър и Асен Чандъров - при 1:1 срещу Пирин Бл. Попето имаше и пропуск от бялата точка - при 1:2 от Славия на "Герена", а в предишния кръг Андриан Краев не вкара на Ботев Bp (2:0).

За първи път през сезона Левски победи с класическото 3:0. През миналия успехите с този резултат бяха два - и двата срещу благоевградския Пирин.

Левски е в серия от четири мача без допуснат гол, като преди победата в Кърджали записа по 2:0 над Хебър и Ботев Bp, както и 0:0 срещу Лудогорец. Последният тим, вкарал гол на сините, е Пирин - 1:1 в Благоевград, припомня "Тема спорт". Тогава се разписа Мартин Смоленски в 45-ата минута. Оттогава сините не са позволили топката да пресече голлинията им 405 минути - 6 часа и 45 минути.

Вратарят Пламен Андреев вече има 15 сухи мрежи в 21 мача (б.а. - колегата му Николай Михайлов е с едва 1 в 3 шампионатни срещи). Той не е вадил топката от мрежата си в 71 процента от двубоите, в които е бил под рамката.

Левски продължава да няма загуба като гост на Арда - 2 победи и 2 равенства, при голова разлика 7-2.