Септември (София) излъга Спортист в Своге

22-09-2021, 17:49

Отборът на Септември (София) победи трудно Спортист (Своге) с 1:0 като гост. Двубоят бе част от 1/16 финалната фаза на турнира за Купата на България.

Спортист и Септември изиграха равностойно първо полувреме, като домакините на няколко пъти можеха да открият резултата, но стражът на гостите отрази всички опасности пред вратата си. Развръзката в мача дойде четвърт час преди края, когато домакините успяха да се разпишат. Калоян Пешов центрира отляво, цял куп играчи се размина с топката и тя влетя в мрежата.

Спортист (Своге) - Септември (София) 0:1

0:1 Кристиян Пешов 75'

Спортист: Ивайло Василев, Галин Ташев, Богомил Богомилов, Иво Харизанов, Владимир Сиромахов, Ивайло Михайлов, Мартин Сандов, Илия Русинов, Кирил Янакиев, Ивайло Христов (55 - Красимир Панчев), Димитър Алексиев (46 - Деян Христов)

Септември (Сф): Иван Василев, Айкут Рамадан, Мартин Стойчев, Рафаил Пърликов, Иван Арсов (12 - Теодор Цветанов), Панайот Пасков, Атанас Кабов (73 - Симеон Александров), Красиан Колев (60 - Стоян Стоичков), Мартин Ачков, Реди Каса (73 - Кристиян Пешов), Иван Аврамов (60 - Марио Илиевски)