Септември съкруши Берое на стадион "Васил Левски", Димитър Костадинов с фамозен гол

Септември съкруши Берое на стадион

21-08-2022, 23:07

Септември (София) постигна втора победа за сезона в елита след домакински успех над Берое с 3:1.

Симеон Алексадров откри резултата в 8-а минута след точен удар с глава след центриране на Мартин Стойчев, а в края на първата част Красиан Колев реализира дузпа, отсъдена след намесата на ВАР. Първоначално реферът Вълков отсъди засада, но след преглед на ситуацията се видя, че такава няма, а последвалото нарушение срещу Симеон Александров бе за 11-метров наказателен удар, който Колев хладнокръвно превърна в гол.

Гостите от Стара Загора се върнаха в мача в добавеното време на първата част, когато след серия от рикошети Стив Траоре успя да прати топката в мрежата.

През втората част Септември реши мача след зрелищен гол на Димитър Костадинов с мощен шут от 30 метра в 72-а минута.

В добавеното време на мача и Берое получи право да изпълни дузпа, но Шейтанов спаси удара на Тунгара.