Силен ЦСКА остана на първо място в класирането след бой по Ботев във Враца

23-10-2022, 18:37

ЦСКА записа важна победа в битката за първото място на елита. "Червените" се наложиха с 4:0 като гост на Ботев (Враца).

Така тимът на Саша Илич остава лидер с 34 точки, на три по-малко от втория ФК ЦСКА 1948, който е и с мач повече.

Новото попълнение Марселино Кареасо откри резултата, вкарвайки първия си гол с екипа на столичния гранд, а Туфегджич удвои, разписвайки се за първи път в първенство след като през лятото наказа Македония ГП. Младият Станислав Шопов също за първи път записа името си сред голмайсторите, отбелязвайки много красиво попадение. Точка на спора сложи Морено в добавеното време.

Срещата започна убедително за ЦСКА.

В 6-ата минута след взаимодействие между Вион и Де Нойер, французинът намери защитника, който му върна, а той центрира към добре позиционирания в наказателното поле Марселино Кареасо. Новото попълнение на "червените" насочи умело с десния крак за 0:1.

В 22-ата минута след силен удар Лазар Туфегджич прати топката в гредата. В 35-ата минута обаче сърбинът ликуваше. Дюкенс Назон подаде с пета от малък ъгъл назад към Туфегджич, който от позицията си на централен нападател в този мач, не разочарова и вкара топката в мрежата за 0:2.

През втората част ЦСКА свали леко темпото. Илич пусна в игра Шагоян, Бисмарк, Морено, Линдсет и Шопов.

В 80-ата минута влезлият две минути по-рано Шопов вкара красиво попадение от дъгата пред наказателното поле.

В добавеното време Морено също записа името си сред голмайсторите след асистенция на Бисмарк.