СКУКА НАД ОКОЛОВРЪСТНОТО: Царско село и ЦСКА 1948 се занулиха

28-08-2020, 20:38

Царско село и ЦСКА 1948 направиха 0:0 в скучен мач на стадиона над околовръстното шосе в София. Така домакините продължават да са без загуба от началото на сезона в efbet Лига и с осем точки от четири мача води в класирането. На една след тях, но и с мач по-малко е ЦСКА. "Червените" приемат Славия в неделя.

Равенството беше трето за ЦСКА 1948. Отборът още няма успех в елита и е на 11-а позиция с три точки.

Треньорът на гостите Красимир Балъков беше принуден да прави смяна още преди мача да е започнал. Защитникът Венцислав Василев получи контузи на загрявката е получил контузия. Вместо него титуляр започна 20-годишният Симеон Петров.

Първият удар към една от двете врати отправи Денислав Александров чак в 23-ата минута. Той насочи топката под гредата, но Джони Пласид внимаваше и изби в корнер. Две по-късно Георги Русев прати топката в мрежата на домакините, но страничният съдия Петър Джугански правилно маркира засада и голът беше отменен.

В последната минута от първата част дойде и първият шут към вратата на ЦСКА 1948. Отправи го Стефан Христов, който обаче стреля слабо и неточно.

Скуката продължи да властва през второто полувреме. В 61-ата минута Андерсон от домакините се откъсна сам срещу вратаря на ЦСКА 1948, но беше отсъдена засада и резултатът се запази - 0:0.

В 66-ата още един защитник на гостите трябваше да бъде заменен принудително заради травма. Димитър Пиргов отстъпи мястото си на Михаил Минков.

В 79-ата минута голмайсторът на ЦСКА 1948 Мартин Камбуров пропусна най-чистото положение за тима си. Капитанът на гостите стреля с глава след центриране отляво, но ударът му мина встрани от вратата. В добавеното време Пласид боксира топката след шут от фаул на Васил Шопов.

ЦАРСКО СЕЛО - ЦСКА 1948 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 30. Джони Пласид, 3. Мартин Кавдански, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 8. Уесли Ната, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 17. Реян даскалов, 44.  Хулио Лопез, 93. Салиф Сисе, 98. Стефан Христов

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 25. Александър Александров, 87. Симеон Петров, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 33. Галин Иванов, 11. Денислав Александров, 70. Георги Русев, 9. Мартин Камбуров