Славия и Пирин не се победиха в здрава битка

02-10-2021, 19:41

Славия и Пирин завършиха наравно 1:1 мач от efbet Лига, игран в столичния квартал "Овча купел".

Станислав Костов се разписа за гостите в средата на второто полувреме, а в ответната атака се стигна до ъглов удар, след който Виячки възстанови паритета.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Още в 11-ата минута Вуцов трябваше да се намесва след шут на Манолев. Две по-късно той отново пробва изстрел.

След това обаче мачът се накъса и трите поредни жълти картона бяха ясен знак, че и в това класическо съперничество футболистите няма да си поплюват.

В 33-ата минута Радослав Кирилов стреля мощно, но в гредата. Пет минути преди края на първото полувреме Вуцов извади най-чистото положения от началото и отчая Костов.

След почивката двата тима излязоха още по-мотивирани за победа. В 66-ата минута Брахими изпусна изгоден шанс в ситуация трима на двама, като не подаде, а неговият завършващ удар бе лош.

Няма и минута по-късно обаче Пирин все пак откри резултата. След грешка в отбраната на "белите" Манолев пусна към Костов и той от близка дистанция прониза вратата на Вуцов.

Само 120 секунди след това Емил Виячки се извиси и засече центриране с глава от ъглов удар и така изравни резултата.

До края двата тима си изкараха куп жълти картони - общо в мача те станаха девет.

Така Славия се изкачи на второ място в таблицата с 18 точки, колкото има и Лудогорец. Пирин е на последната позиция с едва 5.