Славия превзе върха в efbet Лига след реализирана дузпа в последната секунда срещу ФК ЦСКА 1948

27-08-2021, 20:40

Славия победи ФК ЦСКА 1948 с 2:1 в ранния петъчен двубой от програмата на efbet Лига. Мачът бе много емоционален и се реши буквално в последните секунди, когато домакините получиха шанс да изпълнят дузпа.

Кирилов бе точен, а именно той откри резултата в 30-ата минута. През второто полувреме гостите останаха с човек по-малко след втори жълт картон на резервата Костадин Илиев.

Едва две минути след това, в 73-ата минута, те изравниха и държаха точката до последните мигове.

ТОПСПОРТ проследи мача на живо:

Мачът започна много добре за гостите, които удариха греда във втората минута. Георги Русев размина Вуцов с шута си, но топката се удари в страничния стълб.

Постепенно "белите" се настаниха в половината на съперника. През през първия четвърт час игра, владеят по-дълго топката и създават повече ситуации.

Така се стигна до логичното - след половин час игра Радослав Кирилов откри с глава, след като засече страхотен дълъг пас на Андреа Христов. Центрирането бе великолепно, а и дума не можеше да става за засада.

До почивката от ФК ЦСКА 1948 се отчетоха с няколко центрирания, но така и не последва отговор.

Второто полувреме предложи много драма. Десет минути след подновяването Ангел Лясков се контузи и бе изкаран с линейка. Феновете на "белите" го изпратиха с аплодисменти и демонстрираха феърплей.

Последваха много нерви и картони, а заменилият принудително Лясков - Костадин Илиев, набързо си изкара два жълти картона и потегли към душовете. Противно на логиката ФК ЦСКА 1948 изравни.

В 74-ата минута Георги Ангелов показа голяма самочувствие и с топовен шут отдалече матери Вуцов.

В следващите минути Наумов спаси няколко шанса за "белите". ФК ЦСКА 1948 пък изпусна няколко удачни въмозжности. Гостите с човек по-малко създадоха повече положение отколкото през целия мач преди това.

Стигна се до последните секунди, когато домакините получиха право да изпълнят дузпа и Кирилов я реализира хладнокръвно.

Така Славия оглави класирането в efbet Лига, събирайки 13 точки.

ФК ЦСКА 1948 остава само с една и е на последно място в таблицата.