Славия с победа в Благоевград

30-07-2022, 23:00

Славия победи с 2:1 като гост Пирин (Благоевград) в мач от четвъртия кръг на efbet Лига. Срещата се игра на стадион "Христо Ботев".

Йон Бакеро 21' и Радослав Кирилов 29' се разписаха сами срещу вратаря на "орлетата" след асистенции на Тони Тасев.

Ситуацията стана много сложна за домакините в 52-ата минута, когато Юлиян Попев получи втори жълт, респективно червен картон.

Малко след това Кирилов разтресе гредата с мощен изстрел, топката тупна на голлинията и не пожела да влезе във вратата на "орлетата".

Домакините съумяха да стигнат до попадение в 62-ата минута, когато Преслав Йорданов не сгреши от бялата точка. Дузпата бе отсъдена именно за фал срещу тарана.

Силите на "зелените" обаче не стигнаха за обрат. Така Славия събра 6 точки от 3 мача, след като дербито с Левски бе отложено. Пирин е с 2 пункта.