СЛЕД ЗДРАВА БИТКА: Арда и ЦСКА 1948 взеха само по точка

11-12-2020, 19:19

Арда остана един от трите отбора със само една загуба във футболната efbet Лига, след като регистрира равенство 1:1 с гостуващия в Кърджали отбор на ЦСКА 1948.

Домакините имаха по-чистите положения преди почивката, но вратарят на „червените“ Даниел Наумов блесна с решителни спасявания, а след паузата като резерва се появи Мартин Камбуров.

Нападателят се нуждаеше от едва 4 минути, за да открие резултата със своя гол №246 в групата на майсторите и така да се приближи на само 7 попадения до рекорда на Петър Жеков в елита.

Радостта на гостите обаче продължи само 8 минути, защото в 74-ата пък водещият реализатор на „сините“ Иван Коконов вкара от дузпа своя осми гол за сезона.

Така отборът на Арда остана непобеден в Кърджали от 775 дни, защото през миналата кампания домакинстваше на „Лаута“, а през тази няма поражение вкъщи, където за последно отстъпи пред Царско село с 0:1 през 2018 година във Втора лига.

Възпитаниците на Николай Киров могат да съжаляват, че не вкараха гол през първата част, защото имаха две стопроцентови положения.

В 18-ата минута Спас Делев бе изведен зад защитата, задържа топката и я подаде към непокрития пред вратарското поле Деян Лозев.

Той засече от движение, но вратарят на гостите Даниел Наумов направи страхотно спасяване и инстинктивно спаси, а след рикошет в гредата се стигна само до корнер за Арда.

Гостите отговориха с изстрел на Русев, а в 35-ата минута вратарят им отново демонстрира класа, след майсторско отиграване и опасен удар на Спас Делев.

Така нулевото реми се запази до почивката, а след нея гостите заиграха далеч по-силно.

В 58-ата минута на терена се появи Мартин Камбуров, който ден по-рано стана баща за първи път.

Головата машина се нуждаеше от едва 4 минути, за да открие резултата и да посвети попадение на първородния си син Мартин.

Домакините обаче не се предадоха и в 74-ата минута получиха лека дузпа, която Коконов превърна в гол и оформи крайното 1:1.

То се запази до края, тъй като Наумов спаси още един изстрел на Делев, така че двата отбора поделиха точките.

Арда вече има 28 в своя актив, с 4 повече от съперника, като по този начин измести ЦСКА от третото място във временното класиране на efbet Лига.

Арда - ЦСКА 1948 1:1

0:1 Мартин Камбуров (62)

1:1 Иван Коконов (74, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

Арда: 12. Иван Караджов (к), 4. Милен Стоев, 9. Спас Делев, 10. Светослав Ковачев, 17. Иван Коконов, 19. Румен Руменов, 20. Деян Лозев, 24. Ребин Сулака, 25. Матеус Леони, 27. Емил Мартинов, 80. Лъчезар Котев;

Треньор: Николай Киров;

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 14. Димитър Савов, 21. Венцислав Василев, 3. Димитър Пиргов, 24. Лазар Марин, 26. Серкан Юсеин, 10. Васил Шопов, 70. Георги Русев, 7. Марио Топузов, 99. Андон Гущеров (к), 33. Галин Иванов;

Треньор: Красимир Балъков.