СЛЕДЕТЕ НА ЖИВО: Мачовете от Втора лига (ВИДЕО)

19-04-2021, 19:01

Днес стартира 28-ият кръг на Втора лига.

В него ще се изиграят общо шест мача.

Лидерът Пирин ще се изправи срещу Добруджа, а Локомотив (София) ще се опита да се задържи близо до върха с победа над Струмска слава.

Битката за третото място, което дава право на участие в бараж за елита, става все по-ожесточена. И трите замесени отбора спечелиха мачовете си. В най-изгодна позиция е Спортист (Своге), който след 1:0 при гостуването си на Янтра Габрово има 44 точки, с една повече от Лудогорец II. Дубълът на шампионите обаче е измън сметките, тъй като няма право да влиза.

С 42 е Хебър, който порано през деня стигна до обрат срещу Локо ГО. Домакините от Пазарджик спечелиха с 2:1. Живко Атанасов пропусна дузпа шестата минута. Владислав Мирчев (36) изведе гостите напред след точно изпълнение на 11-метров наказателен удар. Живко Петков (52) изравни с красив гол, а Октай Хамдиев (59) направи обрата пълен. В 89-ата минута Петко Цанков от Локо беше изгонен, след като получи втори жълт и респективно червен картон. Той удари с лакът в лицето Евгени Игантов.

Novsport.com ще проследи в реално време резултатите на всички мачове.