Созопол се справи с Ботев (Пловдив) II

26-06-2022, 20:55

Созопол победи втория тим на Ботев (Пловдив) с 2:0 в приятелски мач, игран в Нова Загора. Головете за победителите бяха дело на Антонио Ласков и Ерик Почански.

Домакините се бяха постарали да предоставят много добри условия за игра и въпреки проливния дъжд в минутите преди мача теренът бе готов за двубоя.

Мачът бе неофициален дебют за Артур Ованесян начело на "канарчетата". Наставникът използва два напълно различни състава в двете полувремена, като само вратарят Панев бе на терена през всичките 90 минути.

Двата тима направиха приятен за наблюдаване сблъсък. През първата част головите положения летяха едно след друго, а сините вкараха в 39-ата минута от фаул.

Второто полувреме стартира с ранен гол за Созопол и пропусната дузпа за "канарчетата". След бурното начало последваха минути без положения за гол.

В самия край на срещата двата тима си размениха нова порция ситуации, но до нов гол не се стигна.

Следващата проверка на Созопол е в сряда (29 юни) срещу Черно море във Варна.