Созопол със зрелищен обрат срещу Лудогорец II

02-11-2020, 18:35

Созопол и Лудогорец II сътвориха голово зрелище в мач от 12-ия кръг на Втора лига. Тимът от морския курорт записа едва втора победа от началото на сезона, след като обърна дубъла на шампионите от 1:2 до 3:2.

Гостите поведоха в резултата, след като в седмата минута Цветомир Петров вкара от дузпа. В 14-ата Цветомир Тодоров, а останалите три гола паднаха през втората част.

Илкер Будинов даде отново аванс на Лудогорец II в 58-ата минута, а капитанът на Созопол Диян Молдованов направи 2:2 в 62-ата. Осем по-късно домакините стигнаха до нов гол.  Разписа се Иван Колев.

В петата минута от добавеното време домакините останаха с човек по-малко, след като авторът на третия гол - Иван Колев, бе изгонен, но гостите не успяха да се възползват от това.

С успеха си хората на Маргарит Димов се отдалечиха от опасната зона и вече са на 12-о място с 10 точки. Лудогорец остана пети с 19.