Спартак (Варна) и Пирин (Благоевград) не се победиха в драматичен мач

22-07-2022, 20:31

Спартак (Варна) и Пирин (Благоевград) не се победиха в първи мач от 3-ия кръг на efbet Лига. Двубоят във Варна завърши при резултат 1:1.

Китан Василев отбеляза с глава след груба грешка в отбраната на домакините в 5-ата минута. Георги Бабалиев бе точен от близка дистанция за 1:1 в 87-ата минута. Той влезе на терена като резерва.

Съдията Радослав Гидженов използва системата ВАР и отмени попадение на гостите в 52-ата минута. Преслав Йорданов прати топката в мрежата, но реферът отмени гола заради фал на тарана срещу защитник на домакините. "Орлетата" сигурно ще имат претенции относно отсъждането.

Красимир Станоев прати кълбото в мрежата в 69-ата минута, голът обаче не беше зачетен поради засада по-рано в атаката. Ситуацията не изглежда дискусионна.

Димитър Бербатов, кандидат за президент на БФС, изгледа мача от трибуните. Берба е юноша на Пирин (Благоевград). Мартин Смоленски пък дебютира за Пирин като резерва, той е при "орлетата" под наем от ЦСКА.

Точката е първа за Спартак за кампанията, Пирин вече е с 2 пункта.