Спартак (Варна) с престижно равенство в Турция

26-01-2022, 16:25

Спартак (Варна) и Раднички 1923 завършиха 1:1 в контролна среща, която се игра в Турция, съобщиха от клуба.

Контролата започна със закъснение от около седем минути. Двата отбора показаха добра и равностойна игра. Още в 11-та минута капитанът на сръбския тим, Мирич, отправи красив удар към вратата на "соколите". Стражът Станислав Нисторов показа хладнокръвие и спаси. Минута по-късно Велислав Боев стреля към вратата на "Раднички 1923", но не успя да отбележи. В 30-та минута грдата спаси "соколите" след удар с глава на Ристович. До положението се стигна след лошо изритана топка в предни позиции. Две минути по-късно варненци отново сгрешиха при изнасянето на топката и сръбският капитан Йованович ги наказа. Така се стигна до първото попадение в 32-та минута за 0:1.

Положение пред вратата на Лукич не успя да реализира Иван Колев в 36-та минута. В 39-та минута Петър Патев се размина с отбелязването на изравняващ гол, а секунди след това Иван Колев нацели гредата. Последното положение за "соколите" преди полувремето бе дело на Цветан Илиев. Шутът му към вратата на "Раднички" обаче бе спасен от Лучкич.

В началото на второто полувреме в игра влязоха Даниел Начев и Християн Славов. Опасно положение имаше в 46-тата минута, в която Максимович се опита да прехвърли стража на "соколите", но топката не успя да попадне във вратата на варненци.

"Спартак" Варна отговори чрез Виктор Митев в 50-та минута, но твърде неточен бе ударът му от линията на наказателното поле.

Веднага след тройна смяна (Бабалиев, Василев, Лаур) в състава на варненци, бе стигнато и до изрявняващия гол. Равенството бе възстановено от Архан Исуф в 65-та минута за 1:1 след разбъркване в очертанията на вратата на сърбите.

Веднага след попадението на Исуф, Даниел Начев стреля силно към вратата. Ударът му имаше необходимата сила, но не и точност.

Опасно положение имаше пред вратата на Славов в 88-та минута, но без реализиран гол.

До края на срещата "соколите" оказаха преса над противника. Напълно равностоен бе този мач, което доведе и до равенството в резултата.

Това бе последна контрола за варненския тим в Алания, Турция. Футолистите, водени от Васил Петров се завръщат у нас на 31-и януари.