Спортист (Своге) не успя да се възползва от грешката на Крумовград

29-04-2023, 19:30

Спортист (Своге) не успя да се възползва от грешката на Крумовград по-рано днес и се задоволи само с 1:1 у дома срещу Литекс (Ловеч) в среща от 28-ия кръг на Втора лига. Свогенци събират 44 точки и остават на 4-о място в класирането.

Снажният Георги Николов откри в 67-ата минута, но три преди края съдията отсъди дузпа за гостите от Ловеч и опитният Евгени Игнатов-Бамзе не сбърка от 11-те метра.

Витоша (Бистрица), който се бори за оцеляването си, също пропусна победата на свой терен - 1:1 с Дунав (Русе). Безкрайно опитният Деян Христов откри в 19-ата минута, а Мирослав Будинов изравни в 30-ата. До края на срещата бистричани натиснаха, но не успяха да вкарат втори гол. Удар на младият Станислав Петров беше блокиран пред голлинията на дунавци.