Станимир Стоилов: Имаме психическо напрежение

02-11-2022, 19:21

Треньорът на Левски - Станимир Стоилов разкри след равенството на тима с Черно море (0:0), че играчите му са играли под напрежение.

"Стана доста нервен мач. Специално нашият отбор игра под напрежение през първото полувреме. Опитахме да създадем ситуации през второто полувреме. Имахме две-три възможности, които трябваше да реализираме. "Тича" е много негостоприемен стадион.

Като има желание съм доволен. Като футболно самочувствие има какво да се желае. Имаме психическо напрежение. Не можахме да вкараме на празна врата. Виждате, вкарахме двама 17-годишни. Нямахме друго атакуващи опции. Очаквах по-голямо самочувствие.

При нас е ясно - Бари, Попов, Стефанов и Кръстев са атакуващите ни опции. Те вкарват головете, но сега са контузени. Стана повече битка. Имахме чистите ситуации - две, три 100%-ови възможности. Надявам се Филип Кръстев да играе срещу Спартак Варна. Травмата не е страшна.

Трябва да сме по-уверени. В такива равностойни двубои всяка ситуация е златна. И двете, които имахме, бяха прекрасни. Пак казвам, явно сме под напрежение. То се вижда и в играта. Това е пътят, трябва да преодолеем проблемите и всякакъв вид кризи. При всички положения, ако бяхме в оптимален състав в последните мачове, щяхме да спечелим някои от тях. Аз винаги спазвам добрия тон", каза Стоилов.