Тим от Узбекистан надви Спартак (Вн) в контрола

19-01-2022, 17:59

Спартак (Варна) записа загуба с 0:1 в първата си контрола в Турция от Олимпик Ташкент. Мачът се игра в Белек.

Мачът започна с по едно положение пред двете врати. Първо Виктор Митев имаше възможност да шутира под ъгъл, но пр пас сгреши. Секунди по-късно Жиянов пропусна да отбележи от близко разстояние.

В 17-ата минута Спартак пропусна да открие резултата чрез Виктор Митев след грешка на защитата на Олимпик.

До края на срещата нямаше повече интересни положения и двата тима се оттеглиха без голове на почивката. За съжаление второто полувреме започна с гол за узбекистанския тим. В 49-ата минута футболист на Олимпик проби отляво, центрира и влезлият през второто полувреме Абдуманонов успя да засече, за да открие за 0:1. Така "соколите" записаха загуба в първата си контрола.

Следващата приятелска среща на възпитаниците на Васил Петров е на 22 януари срещу тима на Гьорче Петров.