ТРУДНО, НО СЛАДКО: Лудогорец надви Монтана с дузпа (СНИМКИ)

10-04-2021, 19:21

Лудогорец постигна очаквана домакинска победа над Монтана в мач от 23-ия кръг на футболната efbet Лига.

Разградчани спечелиха с минималното 1:0 след гол от дузпа на Клаудиу Кешеру и вече имат 6 успеха от 6 мача срещу този си гост на своя земя.

Освен това, те отново дръпнаха с 9 точки на върха, а и сякаш спестиха част от силите си за предстоящия реванш срещу ЦСКА от полуфиналите на турнира за Купата на България.

Навярно и мисълта за него доведе до изненадващото решение на треньора им Валдас Дамбраускас да пусне сред титулярите 20-годишния Иван Йорданов.

На пейката пък седна завърналият се след травма Антон Недялков, който влезе в заключителните минути.

Домакините не започнаха на високи обороти и в началните минути положения липсваха, а в 16-ата вратарят Марио Кирев спаси удар на Кешеру.

Пет минути по-късно румънският нападател, който бе с капитанската лента, остана сам срещу стража, но последният отрази с крак.

В 27-ата минута Кешеру пропусна още веднъж, а до почивката Лудогорец имаше още две възможности, ала нулевото реми се запази до почивката.

След нея обаче домакините вкараха веднъж и това бе достатъчно за успеха. В 73-ата минута те получиха спорна дузпа след нарушение на Раян Сенхаджи и спечелилият я Кешеру не сгреши от бялата точка - 1:0.

До края повече попадения не паднаха и така Лудогорец взе пълния комплект от точки.

С тях шампионите отново се откъснаха с 9 на върха и вече имат 55, така че направиха поредна крачка към Десетата поредна шампионска титла. Монтана остана с 19 в своя актив.

ЛУДОГОРЕЦ - МОНТАНА 1:0

1:0 Клаудиу Кешеру (73, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛУДОГОРЕЦ: 1. Кристиан Кахлина, 7. Алекс Сантана, 11. Кирил Десподов, 21. Драгош Григоре, 22. Джордан Икоко, 24. Оливие Вердон, 25. Стефан Баджи, 28. Клаудиу Кешеру, 82. Иван Йорданов, 88. Вандерсон, 95. Каули Соуса;

МОНТАНА: 1. Марио Кирев, 25. Александър Башлиев, 13. Йордан Йорданов, 33. Стефан Цонков, 5. Раян Сенхаджи, 24. Енагнон Кики, 10. Владимир Айтов, 4. Радослав Терзиев, 23. Сергей Георгиев, 6. Янко Ангелов, 19. Росен Кръстев;