Царско село вкара два на Своге преди бурята

25-07-2020, 21:42

Царско село победи Спортист (Своге) с 2:0 в първата си контролна среща преди подновяването на шампионата. Мачът бе прекратен в 70-ата минута заради буря.

В срещата взеха участие няколко футболисти, които са на проби. Става въпрос за Васил Божинов, Максим Киров и тримата французи – Мохамед Брахими, Салиф Сисе и Аксел Гиеру. Дебют за Царско село направи Борис Галчев.

Двете попадения отбеляза Салиф Сисе. В 10-ата минута той получи подаване от Христов и засече топката в мрежата на съперника. В 27-ата французинът реалицира с глава след асистенция на сънародника си Мохамед Брахими.

Малко преди края на полувремето отлично центриране на Борис Галчев в наказателното поле беше засеено от Шарлестон, но Стефано Кунчев спаси. През второто полувреме Ивайло Марков нацели гредата след мощен шут от около 30 метра.

Главният съдия Георги Николов взе решение да  прекрати срещата в 70-ата минута, заради проливния дъжд и булния вятър.