Царско село не можа да бие Хебър

30-01-2021, 15:15

Царско село завърши 1:1 при гостуването на Хебър в Пазарджик. Двата отбора направиха добра контрола при отлични атмосферни условия. Домакините първи вкараха в 68-ата минута чрез Живко Петков, но „царете“ изравниха шест по-късно с гол на Димитър Костадинов.

Първото полувреме бе равностойно и нямаше много голови положения. В 10-ата минута Андерсон и Живко Хаджиев се сдърпаха край тъчлинията и реферът показа по един червен картон и за двамата. Любослав Пенев взе решение определено време Царско село да играе с 10 човека, а домакините веднага вкараха нов играч. След 10 минути игра 10 срещу 11 на терена се появи Християн Чипев на мястото на отстранения Андерсон.

Домакините направиха добра атака в 27-ата минута, топката попадна у Октай Хамдиев, но защитниците на Царско село се справиха и успяха да се организират, за да блокират атаката на Хебър.

В 36-ата минута Царско село осъществи много добра контраатака, Димитър Костадинов напредна по дясното крило и осъществи добро центриране в наказателното поле, но Християн Чипев игра с ръка при поемането на топката.

В 40-ата минута нова добра атака на „царете“. Дилан Мертенс изведе Ивайло Марков по левия фланг, който подаде добре към Чипев, който центрира, но в последния момент топката се лизна в крак на защитник и излезе в корнер.

Само две минути по-късно Царско село направи още една добра атака. Панайотис Лука се пребори за топката малко след центъра и направи близо 30-метров рейд, подаде към Димитър Костадинов, но той не успя да отправи добър удар.

През второто полувреме Царско село започна да налага по-сериозен териториален натиск и в първите 15 минути притисна съперника, изпълни няколко статични положения около наказателното поле, но до гол не се стигна.

В 65-ата минута Димитър Костадинов направи добър пробив отляво, но центрирането му бе блокирано от защитник на домакините.

Домакините от Хебър вкараха гол в 68-ата минута. След центриране от пряк свободен удар, Евгени Игнатов успя да насочи топката към вратата, тя се удари в напречната греда, върна се в терена и Живко Петков я бутна в мрежата.

В 74-ата минута Мартин Кавдански направи много хубав индивидуален пробив, след като пое топката в своята половина и направи почти 30-метров рейд преди да подаде към Димитър Костадинов, който успя да изравни резултата.

10 минути преди края Дилян Георгиев направи добро центриране, но нападателите на „царете“ не успяха да засекат топката в мрежата на съперника.

ХЕБЪР – ЦАРСКО СЕЛО 1:1

1:0 Живко Петков 68

1:1 Димитър Костадинов 74

ЦАРСКО СЕЛО: Джони Пласид (46 – Михаил Иванов), Христо Попадийн, Луис Педро (46 – Мартин Кавдански), Иван Бандаловски (66 – Емануил Манев), Ивайло Марков (46 – Дилян Георгиев), Лъчезар Балтанов, Ренато Зико (66 – Ален Стеванович), Димитър Костадинов, Андерсон (20 – Християн Чипев), Дилан Мертенс, Панайотис Лука (46 – Стефан Христов)