Царско село не успя да бие 9 от Монтана (ВИДЕО)

17-08-2020, 19:40

Царско село направи 0:0 у дома с Монтана в мач от втория кръг на efbet Лига. Тимът на Никола Спасов удържа равенството, въпреки че завърши мача с девет души. Стефан Цонков беше изгонен в 62-ата минута, а десет след това и съотборникът му Николай Минков се прибра преждевременно в съблекалнята.

Така новаците в елита продължават без загуба. Домакините се изравниха с лидерите в класирането преди мача Берое - ЦСКА 1948, който е по-късно тази вечер. Черно море, ЦСКА и Царско село имат по четири точки. Монтана пък е на десета позиция с две.

Първи до голова ситуация стигнаха гостите, но Николай Цветков стреля неточно в 3-ата минута. "Царете" отговориха с точен удар в 11-ата минута на Андерсон Кордейро, който не създаде проблеми на вратаря Орлинов.

В 19-ата минута Салиф Сисе остана сам срещу стража на Монтана и реши да го финтира, но топката му избяга далеч от вратата. Тимът на Любо Пенев имаше добра възможност да поведе в 31-ата минута, но отлично изпълненият пряк свободен удар от Борис Галчев бе спасен от Орлинов.

Втората част започна с по-активна игра на домакините, като в основата беше влезлият след почивката Мохамед Брахими. Именно той със страхотен финт в 50-ата минута преодоля Владимир Айтов встрани от наказателното поле, но бе съборен. Отново Брахими центрира отдясно в наказателното поле 8 минути по-късно, но непокритият Галчев стреля с глава над вратата.

В 62-ата минута Монтана остана с 10 души. Стефан Цонков получи втори жълт картон за задържане на Салиф Сисе. Десет по-късно и съотборникът му Николай Минков бе изгонен. Той си изпусна нервите и изрита топката към единия асистент-съдия, след което реферът Петър Костадинов не се поколеба да му вдигне директен червен картон.

Останали с 9 души, гостите се прибраха плътно около своето наказателно поле и не дадоха много възможности на домакините. 6 минути преди края резервата Стефан Христов бе изведен очи в очи с Орлинов, но не успя да го преодолее. Симеон Мечев и Реян Даскалов опитаха да изненадат вратаря с удари отдалеч, но без успех.

ЦАРСКО СЕЛО - МОНТАНА 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЦАРСКО СЕЛО: 1. Михаил Иванов, 4. Ивайло Марков, 6. Антонио Георгиев, 9. Мирослав Будинов, 10. Борис Галчев, 11. Андерсон Кордейро, 14. Божидар Васев, 17. Реян Даскалов, 21. Емануил Манев, 44. Хулио Лопез, 93. Салиф Сисе

МОНТАНА: 1. Марин Орлинов, 2. Валери Христов, 3. Иван Михов, 10. Владимир Айтов, 33. Стефан Цонков, 20. Димитър Илиев, 21. Борислав Балджийски, 8. Тони Тасев, 23. Сергей Георгиев, 16. Николай Цветков, 11. Николай Минков