Царско село победи ФК Кюстендил в учебна игра

03-02-2021, 15:46

Царско село спечели с 2:0 учебна игра, която проведе срещу един от лидерите в Югозападната В група ФК Кюстендил. Головете за „царете“ реализираха Димитър Костадинов в 24-ата минута и Андерсон Кордейро в 46-ата.

Царско село имаше превес през цялото време на двубоя, но пропусна доста голови положения. Още в 9-ата минута Лъчезар Балтанов се озова на стрелкова позиция, но изпрати топката в аут. Малко по-късно Панайотис Лука открадна една топка от защитник на гостите, пусна към Стефан Христов, който финтира вратаря, но скъси много ъгъла си и изпрати топката в аут.

В 24-ата минута Стефан Христов и Димитър Костадинов направиха образцово двойно подаване, при което Костадинов излезе сам срещу вратаря и реализира.

В 34-ата минута Ивайло Марков центрира добре, Димитър Костадинов игра с глава, но вратаря на гостите спаси.

Веднага след началото на второто полувреме Царско село реализира и второ попадение. Дилан Мертенс подаде към Андерсон Кордейро и той от воле отбеляза.

Последваха два пропуска от 100-процентови ситуации от страна на Андерсон и Емануил Манев.

Малко преди края на срещата Манев отново пропусна с глава, след много добро центриране на Андерсон.

Следващата проверка на Царско село ще бъде в събота от 14 часа срещу Ботев Пловдив на базата на „канарчетата“ в Коматево.