ЦСКА 1948 загуби от украинци в корида

05-02-2021, 18:40

ЦСКА 1948 загуби с 0:1 от Ингулец последната контрола в Турция. Попадението вкара Щедрюк в 90-ата минута. За успеха на украинците помогна и съдията, който не отсъди явен фаул срещу Симеон Петров. Така трима футболисти на Ингулец се озоваха сами срещу вратаря пратиха топката в мрежата на българския тим.

Секунди по-късно Галин Иванов закачи отзад играч на украинците, а реферът показа червен картон за извършеното нарушение, но не на Иванов, а на Савов.

През първата част пък двама футболисти на ЦСКА 1948 напуснаха принудително терена след контузии. Хайдаров бе заменен в средата на полувремето заради обърнат глезен, а към 40-ата минута Личев бе ударен в наказателното поле с лакът, но реферът не отсъди дузпа, макар да видя, че футболистът на "червените" получи аркада над веждата.

Галин Иванов можеше да откри още в петата минута, след като получи великолепен извеждащ пас от Климентов. Диагоналният му удар обаче прелетя покрай  лявата греда. В 10-ата Васин остана непокрит на границата на малкото наказателно поле, но не успя да отправи добър удар и Тодоров изби. Секунди по-късно Бастунов открадна топката при разиграване на украинската отбрана и бе фаулиран пред наказаетлното поле. Иванов стреля от прекия свободен удар, но Крогмский изби.

В 28-ата минута шут на Иванов мина над напречната греда. Три по-късно Ингулец пропусна най-чистото положение до този момент, когато Кучеренко не уцели вратата, въпреки че стреля от пет метра.

В 35-ата минута Ситчинава напредна и с удар от двайсетина метра нацели лявата греда. Последва и добавка на играч в жълто, но Тодоров изби в корнер опасния му изстрел.

Четири минути след това Иванов стреля много опасно от фаул, но на сантиметри покрай вратата.

През второто полувреме темпото на игра спадна, а опасните атаки към двете врати бяха голяма рядкост. Все пак в 76-ата минута Запорожец шутира от 20 метра, но Тодоров улови.

В 89-ата минута Бастунов преодоля на скорост двама противникови футболисти и шутира от границата на наказателното поле, но право в ръцете на вратаря.

ЦСКА 1948 - ИНГУЛЕЦ 0:1

0:1 Щедрюк 90

ЦСКА 1948: 1. Тодоров, 14. Савов, 28. Личев, 24. Марин, 8. Климентов, 88. Хайдаров, 10. Шопов, 28. Дамянов, 90. Ганчев, 33. Иванов, 20. Бастунов

ИНГУЛЕЦ: 1. Крогмский, 39. Балан, 89. Синегуб, 55. Семенко, 28. Павлов, 35. Шедрий, 5. Запорожец, 23. Кучеренко, 77. Васин, 80. Лупашко, 49. Ситчинава