ЦСКА II победи Гранит (Владая) в голов спектакъл на "Армията"

ЦСКА II победи Гранит (Владая) в голов спектакъл на

15-08-2022, 21:08

Дублиращият тим на ЦСКА победи Гранит (Владая) с 3:2 в мач от втория кръг на шампионата в Югозападната Трета лига, игран на стадион "Българска армия".

През първото полувреме отборът, воден от старши треньора Стамен Белчев показа по-добра игра и владееше повече инициативата. Въпреки това гостите поведоха в резултата още в 5-ата минута, когато Димитър Петров се разписа с глава, след като бе най-съобразителен в наказателното поле, след центриране от корнер. Съставът на младите армейци, изграден само от юноши от Академията, се представи много добре като организира няколко опасни атаки. При една от тях в 23-та минута, след многоходово разиграване кълбото достигна до Марк-Емилио Папазов, който с много силен и плътен шут по диагонала възстанови равенството. След още 6 игрови минути Алесандро Николов получи хубав пас от дълбочина и с майсторско изпълнение даде преднина на червените, разписвайки се за 2:1. Малко преди почивката футболистите на Гранит (Владая) получиха право да изпълнят ъглов удар от дясно на вратаря Алекс Божев и след неговото изпълнение отново Димитър Петров с глава възстанови равенството 2:2. При този резултат двата състава се оттеглиха към съблекалните.

През втората част младите армейци продължиха да атакуват и да търсят и още попадения, а гостите от своя страна се отбраняваха умело и разчитаха на бързи контраатаки. В 63-ата минута Илиан Антонов напредна хубаво по дясното крило и намери непокрит Марк-Емилио Папазов, който се озова сам срещу вратаря на гостите, но за секунда се засуети и стражът изби изстрела му. След още 5 игрови минути обаче комбинация отляво между същите футболисти Илиан Антонов и Марк-Емилио Папазов завърши с красив прехвърлящ изстрел на нападателя, който с второто си попадение в срещата оформи крайния резултат 3:2 в полза на ЦСКА II срещу Гранит (Владая). По този начин възпитаниците на наставника Стамен Белчев записаха първа шампионатна победа в Югозападната Трета лига и събраха актив от 4 точки, след два изиграни мача.

В следващия мач ЦСКА II гостува на Оборище (Панагюрище). Двубоят е насрочен за събота (20 август).

Стартов състав на ЦСКА II: 1. Алекс Божев (в), 17. Алесандро Николов, 11. Илиан Антонов, 10. Георги Чорбаджийски, 18. Юлиан Илиев (к), 20. Ясен Спиров, 7. Марк-Емилио Папазов, 4. Любомир Цветанов, 22. Виктор Атанасов, 6. Мартин Сотиров, 5. Росен Маринов.

Резерви: 12. Кристиян Димитров (в), 21. Роберто Щилянов, 13. Теодор Апостолов, 9. Александър Георгиев, 8. Браян Стефков, 16. Йоан-Филип Чавов, 3. Лъчезар Иванов.